Prekių katalogas

Instrumentų staliukai

Instrumentų staliukai

 

 

Instrumentų staliukai – tai specialūs staliukai, ant kurių medicinos įstaigų darbuotojai susideda visus reikalingiausius prietaisus bei kitus reikmenis, kurie yra būtini sveikatos priežiūros paslaugai atlikti. Pacientai dažnai į medicinos kabinete esančius instrumentų staliukus nekreipia dėmesio arba visai jų nepastebi, tačiau medicinos darbuotojui tinkamas ir kokybiškas instrumentų staliukas yra labai svarbus kasdienėje darbinėje veikloje. Staliukai yra plačiai pritaikomi medicininiuose ir procedūriniuose kabinetuose. Instrumentų staliukai būna nerūdijančio plieno, su ratukais, aukštos kokybės, tvirtai pagaminti ir lengvai valomi.  

Instrumentų staliukų tipai
Plačiau nagrinėjant esamus instrumentų staliukų tipus, galima išskirti, kad instrumentų staliukai būna reguliuojami mechaniniu ar hidrauliniu būdu arba fiksuoto aukščio.

Mechaniniu būdu reguliuojami instrumentų staliukai

Tokių staliukų aukštis reguliuojamas mechaniniu būdu. Tai yra patys paprasčiausi instrumentų staliukai, tačiau visiškai ne prastos kokybės. Medikas pats gali reguliuoti instrumentų staliuko aukštį ranka atsukęs stovo fiksatorių, pakeitęs staliuko aukštį į reikiamą ir tuomet prisukęs fiksatorių. Patys staliukai yra patogūs, nedideli, stabilūs, turi nedidelį darbinį paviršių, kuris lengvai valomas, yra lengvai transportuojami. Tokie staliukai dažniausiai yra pigesni lyginant su kitokio tipo staliukais. Vienintelis trūkumas yra pats staliuko reguliavimas – staliuką reguliuoti medikui ne visada gali būti patogu.

Hidrauliniu būdu reguliuojami instrumentų staliukai

Staliukų, reguliuojamų hidrauliniu cilindru, pasiūla yra labai didelė. Tai paprastas, tačiau ir patogus būdas medikui reguliuoti instrumentų staliuko aukštį. Koja spaudžiant hidraulinio mechanizmo svirtį galima lengvai keisti instrumentų staliuko aukštį. Tokie staliukai būna patogūs, kompaktiški, neužima daug vietos, juos lengva apeiti, darbinis paviršius būna nuimamas ir gali suktis tam tikru laipsniu. Jie taip pat kaip mechaniniu būdu reguliuojami staliukai, yra stabilūs ir kokybiški. 

 

Fiksuoto aukščio instrumentų staliukai

Fiksuoto aukščio instrumentų staliukų aukštis negali būti reguliuojamas. Tokie staliukai, kaip ir dauguma visų staliukų, turi ratukus, ir įprastai būna didesni, sunkesni, masyvesni, didesnis paviršiaus plotas yra skiriamas susidėti visiems reikalingiems laboratoriniams instrumentams. Fiksuoto aukščio staliuką galima lengvai stumdyti iš vienos vietos į kitą, lentynos yra tvirtos, stabilios, jie gali išlaikyti net apie 40 kg. svorį. Kartais tokie staliukai turi papildomus stalčius, į kuriuos medikas gali susidėti reikalingus smulkesnius įrankius procedūrai atlikti. 

Instrumentų staliukų tipą bei dydį medicinos įstaigos ir darbuotojai renkasi remiantis savo darbo specifika ir poreikiais. Svarbu žinoti, kiek kokių instrumentų reikalinga susidėti ant instrumentų staliuko, ar staliukas turėtų stovėti prie paciento kėdės ir medikui yra svarbi galimybė reguliuoti aukštį, ar staliukas atliktų tik instrumentų ir priemonių laikymo funkciją ir, galbūt, net nebus dažnai stumdomas iš vienos vietos į kitą. Pavyzdžiui, stomatologijos kabinete šalia paciento kėdės gali būti reikalingas nedidelis, kompaktiškas hidrauliniu būdu reguliuojamas staliukas. Taip pat svarbu įsivertinti, kokiu būdu medikui būtų patogiausia reguliuoti aukštį – ar jam patogiau viena ranka ir greičiau sureguliuoti staliuko aukštį, ar tai neturi didelės reikšmės. Staliukų kainos taip pat skiriasi: dažniausiai pigiausi būna mechaniniu būdu reguliuojami instrumentų staliukai, šiek tiek brangesni yra hidrauliniu būdu reguliuojami staliukai, o brangiausi įprastai būna fiksuoto aukščio staliukai, nes pastarieji yra didesni ir talpesni.
Visų trijų tipų instrumentų staliukai yra svarbūs ir reikalingi medicinos įstaigoms ir patiems medikams atsižvelgiant į jų darbo specifiką ir funkcijas. Svarbiausia yra tik tinkamai pasirinkti, kokie staliukai yra tinkamiausi ir praktiškiausi skirtingiems procedūriniams kabinetams.