Prekių katalogas

Balansinės pagalvėlės. Kas tai, kam jos naudojamos ir kokia jų nauda?

Balansinės pagalvėlės. Kas tai, kam jos naudojamos ir kokia jų nauda?

Balansinė pagalvėlė. Kas tai?

Tai oro pripildyta pagalvėlė, skirta sėdėjimui koreguoti arba įvairiems pratimams atlikti.

Balansinė pagalvėlė būna įvairaus dydžio ir formos. Paprastai jos yra pagamintos iš plastiko arba gumos. Pagalvėlės dažnai turi vieną lygią pusę, o kitą – gumbuotą, su įdubimais, mažais gumbeliais, lytėjimo ir regos pojūčiams stimuliuoti.

Balansinių pagalvėlių rūšys, dydžiai ir naudojimo paskirtis:
Balansinių pagalvėlių būna įvairių dydžių, spalvų ir formų. Dažniausiai balansinės pagalvėlės yra apskritimo arba pleišto formos.

 

Apskritimo formos balansinės pagalvėlės būna 32-60cm skersmens.

 

 

Pleišto formos: 25x26cm.; 36x36cm. Vaikams skirtos balansinės pagalvėlės būna įvairių geometrinių figūrų formų ir spalvų, su skirtingais paviršiais, lytėjimo ir regos pojūčiams stimuliuoti.

 

Balansinės pagalvėlės naudojimas:

Balansinė pagalvėlė yra daugiafunkcinė priemonė pusiausvyrai, koordinacijai lavinti, lytėjimo ir regos pojūčiams stimuliuoti, raumenų jėgai didinti ir kraujotakai gerinti. Pagalvėlės paviršius yra padengtas specialiais įvairaus dydžio dygliukais. Vienoje pusėje dygliukai mažesni ir apvalūs, o kitoje pusėje aukštesni ir smailūs, todėl galima naudoti abi puses pagal kiekvieno individualius poreikius. Pagalvėlė gali būti naudojama pėdų masažui. Taip pat dubens dugno treniruotėms.
Ant balansinių pagalvėlių galima sėdėti ir stovėti. Pripūsta pagalvėlė sukuria nestabilumo pojūtį, taip priverčiant vartotoją įtempti raumenis. Jas galima naudoti įvairiems pratimams atlikti: pritūpimai, atsilenkimai, įtūpstai, pusiausvyros treniravimas. Taip pat naudojama laikysenai koreguoti sėdint.

Balansinių pagalvėlių nauda:

Sėdint ant balansinės pagalvėlės dubens padėtis pasislenka į priekį koreguodama nugaros linkius, taip paskatinant vartotoją sėdėti tiesiau. Vaikams padeda sutelkti dėmesį, pagerina laikyseną, stiprina vidinius raumenis, kurie svarbūs vystant įvairius gebėjimus, nuo valgymo iki rašymo. Padeda prailginti sėdėjimo laiką, gerina pusiausvyrą.

 

Balansinės pagalvėlės plačiai naudojamos ir rekomenduojamos vaikams turintiems sensorinių sutrikimų, kurie serga autizmu, hiperaktyvumu, sensorinės integracijos sutrikimu. Balansinės pagalvėlės naudojimas suteikia pakankamai siūbavimo, reikalingo hiperaktyviems vaikams, kad vaikai jaustų minimalų judėjimą, kuris padeda vaikams susikaupti ir mažiau blaško aplinkinių dėmesį. Judėjimas ant nestabilios pagalvėlės stimuliuoja vestibuliarinį aparatą, taip pat propriocepciją.

Nuolatinis siūbavimas priverčia pilvo ir nugaros raumenis įsitempti, todėl puikiai padeda treniruoti vidinius skeleto raumenis.

Padeda treniruoti pusiausvyros sutrikimus suaugusiems, po insulto, įvairių galvos ar kojų traumų. Didina raumenų ištvermę, atliekant įvairius pratimus sportuojant ar reabilitacijos metu.
Balansines pagalvėles lengva ir paprasta naudoti. Jos yra lengvos, neužima daug vietos, lengva pritaikyti bet kokioje aplinkoje. Tinkamos bet kokio amžiaus asmenims – nuo vaikų iki senyvo amžiaus žmonių. Paverskite savo užsiėmimus smagia ir įdomia veikla, įtraukdami visus šeimos narius!