Prekių katalogas

Ginekologinės kėdės

Ginekologinės kėdės

Ginekologinė kėdė – tai speciali kėdė, skirta pacientės ginekologinei apžiūrai. Tai taip pat vienas svarbiausių ir labiausiai pastebimų dalykų ginekologo kabinete. Gera ir patogi ginekologinė kėdė yra svarbi tiek pacientei, tiek medikui.  

Šiandieninės ginekologinės kėdės yra ypač ergonomiškos, komfortabilios, didelė dalis jų pritaikytos ne tik ginekologinei apžiūrai, bet ir ultragarso ir kitokioms procedūroms. Teigiama, kad geriausias akušerių-ginekologų pasirinkimas yra modernios kėdės, kurių aukštis ir padėtys yra lengvai reguliuojamos, o pati kėdė pritaikoma plačiai pacientų auditorijai – nėščiosioms, negalią turinčioms ar garbaus amžiaus pacientėms. Visgi kėdės yra skirstomos į kelis tipus. Ginekologinės kėdės būna fiksuoto aukščio, hidraulinės ir elektrinės.

Fiksuoto aukščio ginekologinės kėdės 

Fiksuoto aukščio ginekologinės kėdės yra pačios paprasčiausios ir pigiausios, tačiau tikrai puikiai atlieka savo funkcijas. Tokių kėdžių aukštis negali būti reguliuojamas, tačiau galima keisti gulėjimo padėtį reguliuojant nugaros dalį ir kojų dalis. Pačios kėdės yra plieno konstrukcijos, padengtos milteliniais dažais, ilgaamžės dėl konstrukcijoje naudojamo nerūdijančio plieno. Kėdės turi pagalvėlę galvai, prie kėdės taip pat galima tvirtinti papildomus priedus, nuimti kojų dalį. Kai kurie medicinos specialistai teigia, kad tai, jų manymu, patvariausios kėdės.

Hidraulinės ginekologinės kėdės

Hidraulinės ginekologinės kėdės yra ir paprastos ir efektyvios. Jų aukštis yra reguliuojamas, tad patogu būna ir pacientui ir medikui. Kėdės aukštį reikia reguliuoti hidraulinio cilindro pagalba spaudžiant kojinį pedalą. Nugaros ir kojų atramos gali būti reguliuojamos mechaniškai. Tokios kėdės yra dailaus dizaino, tvirtos, stabilios ir patogios. Medikas turi galimybę gana patogiai reguliuoti kėdės aukštį, pati kėdė atrodo moderniai.

Elektrinės ginekologinės kėdės

Elektrinės ginekologinės kėdės dažniausiai yra brangesnės ir modernesnės. Pačios kėdės funkcijos yra valdomos kėdėje esančių elektros valdiklių pagalba. Galima rinktis kėdes, kuriose viskas yra valdoma elektros pagalba – tiek kėdės aukštis, tiek nugaros atlošas ar sėdimoji dalis reguliuojama pulteliu. Taip medikui yra patogiau ir greičiau tinkamai atlikti apžiūrą. Kėdės padėtys gali būti keičiamos, tačiau pati kėdė išlieka labai stabilios konstrukcijos, patvari. Dažnai tokių kėdžių funkcionalumas didesnis, pavyzdžiui, sėdimoji dalis gali būti lengvai rotuojama 360 laipsnių, o tai labai palengvina mediko darbą. Tokios kėdės neretai gali atlikti nemažai svarbių funkcijų – pacientams gali būti atlikti ginekologiniai, urologiniai, ultragarso ir kt. tyrimai bei nedidelės klinikinės chirurginės operacijos.

Visos šiuolaikinės ginekologinės kėdės yra pakankamai modernios ir tvirtos, puikiai atlieka funkciją bei talkina atliekant įvairius tyrimus, tad išsirinkti geriausiai tinkamą gali būti sudėtinga. Kėdžių gulimasis paviršius yra itin patogus pacientui, visos kėdės atrodo dailiai, galima pasirinkti spalvą iš daugelio skirtingų variantų. Taigi renkantis kėdę galima išsirinkti ją netgi mėgstamiausios spalvos! Kėdės įprastai būna padengtos dirbtinės odos danga, pasižyminčia dideliu atsparumu trinčiai. Visas kėdes galima patogiai valyti ar prie jų tvirtinti tam tikrus priedus. Visų tipų kėdžių nugaros atlošai, sėdimosios dalys, kojų atramos yra reguliuojamos, tiesiog skiriasi būdai, kuriais tą galima padaryti. Ieškant geriausiai tinkamos ginekologinės kėdės reikia atsižvelgti į paties mediko norus bei poreikius, atliekamų procedūrų spektrą, apžiūrimų pacientų tipą (nėščiosios, paauglės ir kt.), finansines galimybes ir kabineto dydį, kuriame bus naudojama kėdė. Apsvarsčius svarbiausius dalykus tikrai galima išsirinkti pačią geriausią ir patogiausią ginekologinę kėdę!