Prekių katalogas

Inversinė terapija. Inversiniai stalai ir kuo jie naudingi?

Inversinė terapija. Inversiniai stalai ir kuo jie naudingi?

Inversinė terapija ne tik mažina nugaros skausmus, bet ir pagerina gyvenimo kokybę, padeda stiprint ir tiesinti stuburą - visa tai pasiekiama naudojant natūralią gravitacijos jėgą. 

Kas yra inversijos terapija?

Inversijos terapija yra metodas, kai naudojant inversinius stalus žmogaus kūnas yra apverčiamas aukštyn kojomis, siekiant ištempti stuburą ir palengvinti nugaros skausmus. Inversinės terapijos metu, perkeliant kūno svorį, slėgis palengvina nugarą, tuo pačiu užtikrinant stuburo tempimą.

Dėl šių priežasčių inversijos terapija gali būti naudinga žmonėms, turintiems:

  • lėtinį apatinės nugaros dalies skausmą
  • prastą metabolizmą
  • išialgiją
  • skoliozę

Ar tyrimai patvirtina inversijos terapijos pranašumus?
Tie, kurie palaiko inversijos terapiją, teigia, kad ši technika gali išspręsti nugaros problemas ir užkirsti joms kelią. Jie taip pat mano, kad tempimas ir kraujotaka gali padėti išvengti būsimų sveikatos problemų.
Inversijos pratimai padeda stuburui:
• aplink stuburo diskus sukuriant daugiau apsauginio skysčio
• pašalinant atliekas iš stuburo
• mažinant uždegimą
• skatinant kraujo apytaką per aplinkinius raumenis

Štai ką sako moksliniai tyrimai apie keturis inversijos terapijos pranašumus.
1. Sumažintas nugaros skausmas
Vieno tyrimo metu buvo stebimi 47 žmonės, turintys lėtinį juosmens skausmą. Jie praktikavo inversijos terapiją tirs kartus po 3 minutes skirtingais kampais. Tyrimas parodė, kad inversijos terapija 60 laipsnių kampu sumažino nugaros skausmus po aštuonių savaičių. Tai taip pat pagerino liemens lankstumą ir tvirtumą.
2. Pagerėjusi stuburo sveikata
Inversijos terapija gali sustiprinti tarpą tarp stuburo diskų ir sumažinti spaudimą. Tokia veikla kaip sėdėjimas, bėgimas ir lenkimas daro spaudimą šiems diskams, o sukeltas slėgis padidina nugaros skausmų, slankstelių pažeidimus ir kitų komplikacijų riziką. Dauguma žmonių teigia, kad inversinės terapijos tempimo forma yra naudinga papildomas nugaros skausmo gydymas.
3. Padidėjęs lankstumas
Praktikuojant inversijos terapiją taip pat gali būti pasiektas didesnis lankstumas. Mikro judesiai stubure ilgainiui gali padėti sustiprinti kūną. Inversijos terapija taip pat pagerina laikyseną. Tai gali būti ypač naudinga, jei dirbate prie stalo.
4. Sumažėjęs operacijos poreikis
Tyrimas rodo, kad nulinės gravitacijos inversija gali sumažinti spaudimą. Tyrimo autoriai taip pat pažymėjo, kad inversija gali užkirsti kelią negaliai, kurią sukelia nugaros problemos. Tai taip pat ateityje gali sumažinti stuburo operacijos poreikį.
Tyrimas nustatė, kad juosmens problemų turintys žmonės sumažino operacijos poreikį praėjus šešioms savaitėms po inversijos terapijos.
Nepaisant šių rezultatų, svarbu pažymėti, kad nugaros problemos yra sudėtingos. Inversijos terapija neužtikrina, kad ateityje jums neprireiks operacijos, taip pat ji neturėtų būti alternatyvus nugaros skausmo gydymas.

Inversijos terapijos prietaisų tipai ir metodai

Inversijos pratimai, kuriuos žmogus gali atlikti, priklauso nuo turimos įrangos.
Inversijos stalai
Daugelis stalų yra skirti padėti kelioms minutėms ištiesti nugarą, kai jose nustatote kūno padėtį aukštyn kojomis. Kai kurie žmonės pasirenka modelį, leidžiantį jiems sukti liemenį ir daryti atsilenkimus.
Inversijos kėdės
Inversijos kėdės naudojamos panašiu principu kaip ir stalai. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad žmogus sėdi, o ne stovi.
Alternatyvūs metodai
Galite inversijos terapiją derinti su jogos pozomis:

  • stovėjimas ant pečių
  • stovėjimas ant galvos
  • stovėjimas ant rankų
  • plūgo poza

Taip pat galima taikyti jogą ore. Joga ore, įvardijama kaip „gravitacijos nepaisanti“, veikia su cirku panašiomis atramomis, kad padėtų jums rasti daugiau ilgio ir saugumo pozose.
  

Turite klausimų?
Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės Rehastar.com personalą telefonu darbo dienomis 08:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

El. paštu: info@rehastar.com
Telefonu: +370 626 11553