Prekių katalogas

Kas svarbu renkantis laiptų kopiklį?

Kas svarbu renkantis laiptų kopiklį?

Kiekvienas žmogus nori būti nepriklausomu ir mėgautis gyvenimu, tačiau turint fizinę negalią laisvai judėti yra sudėtingiau nei įprastai.  

Kas svarbu renkantis laiptų kopiklį?

Sena infrastruktūra apriboja galimybes keliauti, vykti į parduotuves, kultūrines vietas ar dirbti. Viena iš sunkiausių kasdienių užduočių neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiam žmogui yra lipti laiptais aukštyn ir žemyn. Džiugu, kad šiandien turime transportuojamus laiptinius kopiklius, padedančius išspręsti opią problemą. Išsirinkti laiptų kopiklį nėra lengva užduotis, todėl labai svarbu atsižvelgti į jų parametrus ir esamas aplinkybes.

Svarbiausia nepamiršti išmatuoti 

Jūsų pasirinktas laiptų kopiklis turi tilpti ant laiptų ir galėti manevringai judėti. Tad prieš perkant šiuos pagalbininkus labai svarbu išmatuoti laiptų plotį ir aukštį. Jei jūsų namuose yra besisukantys laiptai ar salelė tarp kelių pakopų tai taip pat svarbu pasižymėti. Kitaip tariant, kuo daugiau išmatavimų ir faktų turėsite, tuo geriau!

 

Pasidomėkite pagrindinėmis laiptų kopiklio savybėmis 

Vienas svarbiausių dalykų kopiklyje yra baterija. Būtinai išsiaiškinkite per kiek laiko pasikrauna akumuliatorius ir kiek laiko jis veikia. Ši savybė ypač svarbi tiems, kurie dažnai eina į lauką ar į tas vietas, kur nėra galimybių kopiklį įkrauti. Pagalvokite ir apie pagalbininko kompaktiškumą. Jis turėtų būti lengvai surenkamas ir išmontuojamas, turėti patogų įdėklą.  

 

Pagalvokite apie būsimas kliūtis 

Perkant kopiklį labai svarbu atsižvelgti į esamas namų sąlygas. Naudinga išmatuoti durų plotį, įsitikinti, kad ant žemės nėra papildomų barjerų. Jei kopiklis reikalingas ne tik namuose, bet ir biure, svarbu atsižvelgti į biuro sąlygas. 
 

Nebijokite užsisakyti konsultaciją 

Dauguma profesionalių laiptų kopiklių tiekėjų siūlo savo konsultacijas. Jie atvyksta į Jūsų namus ir patys viską išmatuoja, apžiūri sąlygas ir pasiūlo geriausią variantą. Konsultantai parodo kaip veikia kopiklis, kaip jį teisingai sudėti ir valdyti. Nesusidūrus su šiais prietaisais konsultacija padeda išvengti daug nesklandumų.  

Apsvarstykite kainą 

Paskutinis, bet vienas svarbiausių aspektų yra kaina. Įprastai kaina priklauso nuo įvairių dalykų, tokių kaip akumuliatoriaus kokybė, atsarginės dalys, garantija ar pristatymo mokestis. Į kainą gali įeiti mokymo paslaugos, metinės priežiūros paslaugos. 

 

Kokie būna laiptų kopiklių tipai? 

 

Nors rinkoje yra įvairių laiptų kopiklių modelių, pirkdami laiptų kopiklį neįgaliesiems turėtumėte atkreipti dėmesį į du pagrindinius tipus:

 

 

1. Laiptų kopiklis su integruota sėdyne. Jis puikiai tinka vyresnio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems, kurie gali atsikelti ir nueiti nuo vienos vietos į kitą. Šie kopikliai yra kompaktiški ir tinka mažoms erdvėms bei siauriems laiptams. Jie taip pat puikiai tinka kelionėms.
Vienas turimų tokio tipo kopiklių Lietuvoje yra Pakopinis laiptų kopiklis N961. Jis leidžia lengvai lipti aukštyn ir žemyn tiesiais ir spiraliniais laiptais. N961 prisitaiko prie paciento poreikių – turi reguliuojamas galvos ir kojų atramas bei patogius sulankstomus porankius. Kopiklis sveria 43 kg ir gali pakelti iki 130 kg svorio. Jis užlipa į 21 cm aukščio laiptelius kai laiptų plotis yra ne mažesnis nei 80 cm. Kopiklis lengvai manevruoja 70 x 70 cm pločio erdvėje ir turi papildomą bateriją.


2. Kopiklis su priedu neįgaliojo vežimėliui. Šis kopiklis tinka neįgaliojo vežimėlyje sėdintiems žmonėms, kuriems sunku persikelti iš vienos vietos į kitą. Šis kopiklis leidžia greitai ir patogiai pritvirtinti vežimėlį ir judėti įvairaus tipo laiptais.
Renkantis iš vikšrinių laiptų kopiklių vieni populiariausių yra LG2004 ir LG2004 Basic. Abu kopikliai yra sukurti remiantis naujausiomis technologijomis, todėl lengvai manevruoja mažesnėse erdvėse ir yra lengvi. LG2004 Basic neturi funkcijos, leidžiančios apsisukti 360 laipsniu kampu, tačiau mažyčiai ratukai gale padeda manevruoti. LG2004 modelis yra dešimčia kilogramų sunkesnis, tačiau turi naujausią funkciją – galimybę apsisukti 360 laipsnių kampu ir yra nepraprastas pagalbininkas ypač ankštose erdvėse. Abu kopikliai yra taupūs ir gali pakelti net iki 150 kg svorio.
Abiejų rūšių kopikliai dažniausiai yra elektriniai ar maitinami baterijomis ir turi puikią stabdžių sistemą, kuri palengvina judėjimą ant laiptų.
Prieš priimdami galutinį sprendimą atminkite, kad laiptų kopiklis bus ilgalaikė investicija, todėl įsitikinkite, kad perkate tokį, kuris Jums tinka labiausiai.

Laiptų kopiklis – tai galimybė neįgaliesiems gyventi patogiau!