Prekių katalogas

Kraujospūdžio matuokliai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Kraujospūdžio matuokliai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Iš visų rodiklių, skirtų įvertinti sveikatą, kraujospūdis yra vienas svarbiausių. Aukštas kraujospūdis ne tik kelia širdies priepuolio ar insulto riziką, bet ir gali pakenkti smegenims, akims ir inkstams. 

Planuojate pirkti kraujospūdžio matuoklį? Tuomet esate nuolat augančios bendruomenės dalis. Gydytojai vis dažniau pacientų prašo matuoti kraujo spaudimą namuose.
Kodėl? Nes matuojant kraujo spaudimą gydytojo kabinete, duomenis matuojami tik tuo momentu, o rodmenys yra paveikti išorinių faktorių, apie tai plačiau skaityti galite mūsų straipsnyje: Kraujo spaudimas: kaip taisyklingai matuoti kraujospūdį?.
Naudojant kraujospūdžio matuoklį namuose galite reguliariai matuoti spaudimą ir registruoti gautus rodmenis. Tokie duomenys gydytojui suteikia galimybę geriau įvertinant Jūsų sveikatos būklę!

Geriausias būdas sužinoti ar turite padidėjusį kraujo spaudimą yra matuotis kraujo spaudimą kelis kartus per dieną ir registruoti duomenis kelis mėnesius.  

Kai kuriems žmonėms, turintiems aukštą kraujo spaudimą, gali nepakakti periodiško kraujospūdžio tikrinimo gydytojo kabinete. Todėl investuoti į paprastą, nebrangų namų kraujospūdžio matuoklį dažnai yra prasminga. Tai ypač naudinga, kai pradedate vartoti naują vaistą arba vartojate kelis skirtingus vaistus ir vis dar bandote pasiekti tinkamą kraujo spaudimo lygį. Namų kraujo spaudimo matuoklio naudojimas taip pat gali paskatinti tęsti vaistų vartojimą, ypač kai matote, kad kraujospūdis gerėja.
Yra daugybė kraujo spaudimo matuoklių tinkamų naudoti namų sąlygomis ir dauguma jų kainuoja mažiau nei 100 Eur. Kad įsigyti kraujospūdžio matuoklį Jums nereikia gydytojo recepto. Jų galite rasti vietinėje vaistinėje, medicinos reikmenų parduotuvėje ir internete.

Kraujo spaudimo matuoklių tipai

Yra du pagrindiniai kraujospūdžio matuoklių tipai:

 • Aneroidiniai kraujospūdžio matuokliai. Matavimai parodomi manometre. Šie įrenginiai užima mažai vietos, todėl yra pakankamai portabilūs. Naudojimui būtinas stetoskopas ir kas kurį laiką aneroidiniai matuokliai reikalauja kalibravimo.
 • Elektroniniai kraujospūdžio matuokliai. Skirstomi į įrenginius tvirtinamus ant riešo ir žasto. Šiandien tai populiariausi ir naudojimui namų sąlygomis tinkamiausi matuokliai.

Namuose dažniausiai rekomenduoja naudoti automatinius kraujospūdžio matuoklius, jie gali būti žastiniai ir riešiniai: 

Žastiniai kraujospūdžio matuokliai
Šie matuokliai automatiškai pripučia manžetę ir atvaizduoja rodmenis ekrane.
Privalumai: Kai kurie modeliai leidžia perkelti rezultatus į kompiuterį, todėl jais lengva pasidalinti su savo gydytoju. Dauguma turi kelių vartotojų funkciją, leidžiančia daugiau nei vienam asmeniui stebėti ir registruoti kraujospūdžio rodmenis. Žastiniai matuokliai paprastai būna tikslesni atliekant matavimus.
Trūkumai: Būtinas tinkamas manžetės uždėjimas. Jei manžetė uždėta per tvirtai ar laisvas, galite gauti netikslius rodmenis. Dažnai žastiniai kraujospūdžio matuokliai yra didelių gabaritų todėl juos gali būti sunkiau naudoti kelionėse, jie dažnai nėra tokie patogūs kaip riešiniai kraujospūdžio matuokliai.

Riešiniai kraujospūdžio matuokliai
Šie patogūs ir nedideli matuokliai yra visiškai automatiniai, tačiau gali būti ne tokie tikslūs kaip žastiniai matuokliai.
Privalumai: Jie yra kompaktiški, lengvi ir nešiojami. Paprastai jie yra patogesni nei žasitniai matuokliai. Geras pasirinkimas, jei jums žastinė manžetė yra nepatogi arba jei jūsų žastas yra per didelis. Užima mažai vietos, todėl yra pakankamai nedideli ir lengvi – tinkami kelionėms.
Trūkumai: kraujospūdžio matavimai ties riešu yra ypač jautrūs kūno padėčiai, riešinio matuoklio manžetės padėtis turi būti širdies lygyje, kad būtų galima tiksliai matuoti. Riešiniai kraujo spaudimo matuokliai gali būti ne tokie tikslūs nei tie, kurie naudojami ant žasto. Taip yra todėl, kad kraujo spaudimą reikia matuoti širdies lygyje, o dauguma žmonių praleidžią šį punktą naudojimo instrukcijoje. Taip pat riešiniai kraujo spaudimo matuokliai nėra tinkami naudoti žmonėms turintiems antsvorio ar segantiems kraujagyslių ligomis.

Kaip išsirinkti tinkamiausią kraujospūdžio matuoklį?

Jūsų pasirinktas kraujospūdžio matuoklis turėtų būti tinkamas jums, nebūtinai tas, kurį mėgsta jūsų draugas ar kaimynas. 

 • Įsitikinkite, kad manžetė yra Jums tinkamo dydžio. Netinkamo dydžio manžetė gali turėti įtakos jūsų rodmenims. Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas gali pasakyti, kokio dydžio manžetės jums reikia arba galite išmatuoti žasto apimtį namuose.
 • Nebūtinai brangiausią - geriausią. Aukštųjų technologijų bevielis kraujospūdžio matuoklis gali kainuoti 200 Eur, tačiau jis gali būti ne geresnis ar tikslesnis nei daug pigesnis modelis. Daugelio aukščiausio lygio kraujospūdžio matuoklių kaina yra nuo 40 iki 100 Eur. 
 • Naudojimui namuose rekomenduojama pasirinkti automatinį kraujospūdžio matuoklį, kuriame yra manžetė, kuri pati išsipučia. 
 • Ieškokite skaitmeninio ekrano, kuris būtų pakankamai didelis ir ryškus, kad galėtumėte aiškiai matyti rodmenis, ir taip pat rodantis jūsų pulso dažnį.
 • Pagalvokite apie funkcijas. Ar norite kelių manžečių? Ar jums reikia įrenginio, kuriame informacija saugoma daugiau nei vienam vartotojui? Kaip dėl didelio ekrano? Šios funkcijos ir dar daugiau yra skirtinguose modeliuose.

Rehastar internetinėje parduotuvėje galite rasti jums tinkamą kraujospūdžio matuoklį! O kad pasirinkimas būtų lengvesnis mes sudarėme Rehastar kraujospūdžio matuoklių sarašą pagal funkcijas!

 

 

Matavimo atmintis

Manžetės išmatavimai 

Automatinė 3-jų matavimų funkcija

Naudotojo jungiklis 2 asmenims

 Tinkamo manžetės uždėjimo* technologija

Judesio nustatymo* technologija

Prieširdžių virpėjimo nustatymas

Pulso aritmijos nustatymas

2-jų ekranų palyginimo funkcija

 
Rossmax X1 1 24-40 cm     x x        
Rossmax X3 120 24-40 cm x x x x        
Rossmax X5 120 24-40 cm  x x x x x x    
Rossmax X9 90 *S 16-26 cm,
M 24-36 cm,
L 34-46 cm  
      x x x    
OMRON M2 30 22-42 cm     x x x x    
OMRON M3 60 22-42 cm  x x x x x x    
OMRON M4 60 22-42 cm  x x x x x x    
OMRON M7 60 22-42 cm  x x x x x x x  
OMRON RS4 60 22-42 cm  x   x x   x    

*Rossmax X9 komplekte 3 dydžių manžėtės S 16-26cm, M 24-36cm, L 34-46cm be žiedo, esant poreikiu galime Jūsų pasirinktą dydį pakeisti į manžetę su žiedu. 

Kaip tinkamai matuoti kraujo spaudimą namuose?

Štai ką reikėtu atlikti, kad užtikrintumėte tikslų kraujo spaudimo matavimą:

 • Venkite kofeino ar alkoholinių turinčių gėrimų ir nerūkykite 30 minučių prieš kraujo spaudimo matavimą.
 • Prieš pradėdami ramiai sėdėkite penkias minutes ištiesę nugarą ir padėję kojas ant grindų.
 • Laikykite ranką, kad alkūnė būtų jūsų širdies lygyje.
 • Atitraukite drabužių rankoves ir uždėkite manžetę, kad ji liestųsi su oda.
 • Matavimo metu nekalbėkite.
 • Išmatuokite kraujospūdį naudodamiesi kraujospūdžio matuoklio instrukcija. Po pirmo matavimo išleiskite orą iš manžetės ir palaukite minutei, tada matuokite antrą kartą. Jei rodmenys yra artimi, išveskite jų vidurkį. Jei ne, pakartokite dar kartą ir įvertinkite tris rodmenis.
 • Nebūkite per daug susirūpinę, jei rodiklis yra didelis. Atsipalaiduokite ir po keleto minučių bandykite dar kartą.
 • Užsirašykite savo kraujospūdžio rodmenis ir dienos laiką, kada jie atliekami.

 
   Turite klausimų?
Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės Rehastar.com personalą telefonu darbo dienomis 08:00 – 19:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

El. paštu: info@rehastar.com
Telefonu: +370 626 11553