Prekių katalogas

Masažiniai foteliai: kaip išsirinkti geriausią?

Masažiniai foteliai: kaip išsirinkti geriausią?

Nors masažo praktika siekia tūkstančius metų atgal. Ypač buvo paplitusi Senovės Graikijoje ir Egipte.

 

Gydymas atliekant masažą buvo taikomas skausmui malšinti, traumoms gydyti, stresui mažinti, lengvam nerimui gydyti, atsipalaidavimui didinti, kraujospūdžiuimažinti ir daugeliui kitų negalavimų.

 

Masažas turi tiek daug stilių ir būdų, nuo masažo ir refleksoterapijos iki šiatsu ir giliųjų audinių, masažas turi tiek daug stilių ir būdų, kurie šiuolaikinių technologijų dėka lengvai pritaikomi masažo foteliuose. Masažiniai foteliai egzistuoja kur kas ilgiau nei galite įsivaizduoti. 

 

 

Turinys

 1. Daugiafunkciniai masažo foteliai
 2. Masažiniai volai ir jų tipai
 3. Masažo kreiptuvų tipai
 4. ZERO GRAVITY technologija
 5. Kodėl ZERO GRAVITY masažo fotelis geriau nei tradicinis masažo fotelis?
 6. Pėdų ir blauzdų masažas
 7. Šilumos terapijos
 8. Kompresinis oro pagalvių masažas
 9. Kuo kompresorinis masažas skiriasi nuo volelių masažo?
 10. Kūno nuskaitymo technologija
 11. ZERO SPACE technologija
 12. „Bluetooth“ ir išmanioji programėlė
 13. Reguliuojamas intensyvumas 
 14. Kaip išsirinkti masažo fotelį?
 15. Masažo fotelių palyginimas

 1. Daugiafunkciniai masažo foteliai
Pirmosios masažo kėdės pasirodė 1950-imtaisiais. Pirmasis masažinis fotelis buvo pristatytas Japonijoje 1954 metais Nobuo Fujimoto.
Tuo metu masažo kėdės pasirodė labiausiai atpažįstamoje forma, kaip masažiniai foteliai, kurie išsivystė nuo paprasto masažinio krėslo su ratukais ir masažo kreiptuvais iki pažangių technologijų, kurių dėka elektra valdomi ritinėliai gali prisitaikyti prie individualus žmogaus kūno formų, pakeisti dydį ir formą.
Šiuolaikiniai daugiafunkciniai masažo foteliai vienija inovatyvias technologijas ir ergonominį dizainą, siekiant tikslo – suteikti maksimalų atpalaidavimą ir raminantį masažą.
Siekiant tinkamai įvertinti masažo fotelį bei jo galimybes ir pritaikomumą, privalote susipažinti su technologijomis ir sistemomis naudojamomis šiuolaikiniuose masažo foteliuose.

2. Masažiniai volai ir jų tipai
Masažinių fotelių gamintojai visada siekia sukurti masažinių volelių technologiją, kuri suteiktu tikslesnį ir gilesnį masažą. Atsižvelgdami į tai, greičiausiai pastebėjote, kad masažo foteliai gali pasiūlyti trijų tipų masažo volelių parinktis - 2D, 3D ir 4D. Kiekvienas iš šių mechanizmų yra skirtas įsiskverbti skirtingais lygiais.
2D masažiniai voleliai
Paprastam naudotojui, kuris neturi poreikio giliam audinių masažui, pakaktu masažo foteliu su 2D volelių sistema. 2D masažo sistema yra tradicinio dizainas, kuri egzistuoja ilgiausiai. 2D voleliai masažuoja paviršiaus raumenis ir nugarą. Šie volai pasižymi mažiausiu masažo intensyvumo lygiu.
3D masažo voleliai
3D masažo sistema žengia dar vieną žingsnį į priekį ir yra naudojama daugumoje šiandien gaminamų masažinių fotelių. 3D masažinių volelių mechanizmas iškelia ritinėlius į paviršių gilesniam. 3D voleliai veikia giliai įsiskverbdami į pečių ir nugaros raumenis suteikiant intensyvaus masažo pojūtį. Šie voleliai gali išsikišti iš kreiptuvų trasos ir masažuoti vietas, kurių paprastai nepasiekia 2D masažo fotelis, įskaitant viršutinę kaklo ir pečių sritį.
4D masažiniai voleliai
4D voleliai sukurti siekiant suteikti itin gilaus ir tikslaus masažo patirtį. 4D volai gali pasisukti ir masažuoti skirtingu kampu, kuriuo negali 3D ritinėliai. 4D voleliai suteikia gilesnį audinių masažą nei 3D ir gali būti ypač naudingi žmonėms, turintiems nugaros ir pečių problemų.
Dauguma masažo fotelių turi nuotolinio valdymo pultą, kuris leidžia kontroliuoti masažo intensyvumą.

 

3. Masažo kreiptuvų tipai
Yra du masažo kreiptuvų tipai – S ir L . Naujesnės masažinės kėdės derina abu šiuos tipus, kad sukurtų malonesnę viso kūno masažo patirtį.

 S kreiptuvo tipas

Klasikinis kreiptuvo dizainas yra S tipo. S kreiptuvo takelis seka stuburo kreivumą ir sutelkia dėmesį į įvairias jūsų nugaros sritis. L kreiptuvas naudoja tą patį bėgių dizainą kartu su ilgesniu bėgiu.

 

 

 L kreiptuvo tipas
Nors kai kurie masažo foteliai su S kreiptuvo tipo takeliu suprojektuoti taip, kad pasiektu dubens sritį ir kaklą, L tipo kreiptuvas pasiekia sėdmenis ir pakinklius. L kreiptuvas, pavadintas pagal formą, kuria jis yra montuojamas masažo fotelyje ir prasideda nuo kaklo srities iki apatinės nugaros dalies ir tęsiasi po sėdmenimis bei šlaunimis. L kreiptuvo tipas puikiai tikti tiems, kurie nori ypatingo dėmesio apatinei nugaros daliai ir kojoms bei yra pasirengę mokėti už šias funkcijas šiek tiek daugiau, nes S kreiptuvas paprastai yra paprastesnė technologija.

 

 

 

 

4. ZERO GRAVITY technologija

Beveik visi rinkoje esantys masažo foteliai siūlo atlošimo galimybę, tačiau ne visi jie gali nusileisti į nulinės gravitacijos padėtį ZERO GRAVITY.

Ši pozicija, kurią sukūrė NASA, pasiekiama, kai kojos pakeliamos į padėtį esančią aukščiau širdies. Šios padėties tikslas yra sušvelninti sąnarių patiriamą spaudimą, kurį sukelia gravitacija, o kūno svoris perkeliamas ant kėdės atlošo ir taip juntamas gilesnis masažas. Šioje padėtyje pasiekiamas atpalaiduojantis, gilesnis viso kūno masažas. Yra keletas masažo kėdžių, kurios automatiškai atsilošia į šią padėtį, kai pasirenkate tam skirtą programą. Kai kurie masažo foteliai turi ZERO GRAVITY funkciją, kuri aktyvuojama vienu palietimu. Taip pat yra dvi ZERO GRAVITY pakopos, tačiau yra tik keli masažo foteliai, kuriose yra inversijos terapija, kuri dar aukščiau pakelia kojas, kad pagerintu kraujotaką, o tai gali būti naudinga žmonėms, turintiems apatinių galūnių patinimą.

 

 

5. Kodėl ZERO GRAVITY masažo fotelis pranašesnis nei tradicinis masažo fotelis?
Kaip jau galite nuspėti, ZERO GRAVITY funkcija naudojama aukštesnės klasės masažo foteliuose. Šie foteliai atsilošia į tokią padėtį, kuri puikiai tinka ne tik atliekant gilesnį masažą, bet taip pat gali padėti jūsų stuburui ir sąnariams atsipalaiduoti, palengvinti nugaros skausmus ir sąnarių standumą. Buvimas ZERO GRAVITY padėtyje suteikia mažiausiai spaudimo apatiniai nugaros daliai, kuri įprastai jaučia didžiausią įtampą.

6. Pėdų ir blauzdų masažas
Pėdų ir blauzdų masažas tapo daugelio mėgstamiausiu ir dabar gana dažnai integruojamas masažo foteliuose. Jei visą dieną praleidžiate ant kojų ar dirbate fizinį darbą, pėdų masažas gali padaryti jūsų vakarą daug geresnį. Yra keletas fotelių, siūlančių pažangų refleksologinį ir oro pagalvių pėdų masažą. Šis masažo tipas gali pašalinti skausmus ir pagerinti apatinių galūnių apytaką.


7. Šilumos terapijos
Šiluma ir masažas teikia panašią naudą, o sujungus šias dvi terapijos technikas galite pajusti dar stipresnį efektą, pagerinti kraujotaką, atsikratyti susikaupusių toksinų. Be to, masažas ir šiluma padeda pagerinti raumenų lankstumą, kuris gali padėti sumažinti skausmą. Šilumos terapija ir masažo derinys gali padėti palengvinti artritą, giliųjų audinių pažeidimus, uždegimą ir raumenų sustingimą. Daugumos masažinių fotelių standartas yra šildymo funkcija juosmens srityje, kai kaitinimo elementai yra apatinėje nugaros dalyje. Taip pat yra keletas masažinių fotelių, kuriuose yra viso kūno šildymo elementai ir net šildomos antklodės.8. Kompresinis oro pagalvių masažas
Kompresinis masažas dažnai integruojamas masažo foteliuose. Kompresinis oro pagalvių masažas gali padėti sumažinti standumą ir pagerinti kraujotaką. Kompresinis masažas stimuliuoja limfinę sistemą ir skatina toksinus pašalinimą iš organizmo, panašiai kaip tradicinis masažas. Galite patys reguliuoti intensyvumo lygį ir nukreipti volelius naudodami valdiklius. Kai kurie masažo foteliai naudoja oro pagalves, kad išlaikytų jus vietoje įsijungus tempimo programai, arba suspaudžia klubus.9. Kuo kompresorinis masažas skiriasi nuo volelių masažo?
Oro pagalvės suteikia kompresinį (suspaudimo) masažą, priešingai nei volelių (minkymo, ridenimo ar bakstelėjimo) masažo judesiai. Oro pagalvės gali imituoti šiuos masažo judesius staigiai pripūsdamos ir išleisdamos orą, tačiau ritinėliai atlieka pagrindinius veiksmus. Atliekant masažą, oro pagalvės išsipučia aplink tikslinę vietą, pvz., ranką ar plaštaką, ją suspaudžia ir atleidžia. Masažo intensyvumas skiriasi priklausomai nuo oro pagalvės pripūtimo slėgio.

10. Kūno nuskaitymo technologija
Šiuolaikiniai masažo foteliai suteikia tikslų masažą, pritaikytą kiekvienam vartotojui. Dėka pažangios kūno nuskaitymo technologija masažas pritaikomas individualiam vartotojo ūgiui, formai ir kreivėms. Tai leidžia masažiniams voleliams prisitaikyti pagal individualius poreikius ir užtikrinama, kad voleliai masažuotu teisingus masažinius taškus.11. ZERO SPACE technologija
Tai erdvę taupanti technologija sukurta taip, kad masažo fotelis galėtu visiškai atsilošti ir Jūs sutaupytumėte vietos. Yra tik keletas modelių, kurios galite pastatyti 5 cm atstumu nuo sienos ir kurie gali visiškai atsilošti. Ši technologija puikiai tinka tiems, kurie turi mažesnes patalpas ir nenori statyti masažo fotelio toli nuo sienos.12. „Bluetooth“ ir išmanioji programėlė
Žengiant į išmaniųjų įrenginių erą, daugelis gamintojų integruoja „ Bluetooth“ technologiją ir išmaniąsias programėles siekiant palengvinti naudojimą ir suteikti malonesnę patirtį. Dauguma šiuolaikinių masažo fotelių turi garsiakalbius, kad masažo metu galėtumėte klausytis mėgstamos muzikos, audio knygos ar tinklalaidės. Išmanųjį įrenginį sinchronizavę su masažinio fotelio programine įranga, dažniausiai belaidžiu „Bluetooth“ ryšiu, galite mėgautis atpalaiduojančiomis melodijomis masažo metu. Dauguma šiuolaikinių masažinių fotelių turi „Android“ arba „iPhone“ sistemoms pritaikytas programėles, kurios leidžia nuotoliniu būdu pasirinkti masažo fotelio funkcijas ir suteikia daugiau pritaikymo galimybių ir programų.

13. Reguliuojamas intensyvumas
Skirtingi žmonės turi skirtingus masažo intensyvumo poreikius. Štai kodėl dauguma, šiandien rinkoje esančių, masažo fotelių turi funkciją, kuria galima reguliuoti masažo intensyvumą, greitį, padėtį ir trukmę. Tikslas yra suteikti kuo daugiau pritaikymo galimybių, kad kiekvienas vartotojas būtų patenkintas savo patirtimi. Galimybė reguliuoti masažo intensyvumą užtikrina, kad masažas būtent toks, kokio norite.

14. Kaip išsirinkti gerą masažo fotelį?
Renkantis masažinį fotelį, turite atsižvelgti į visas aukščiau minėtas savybes ir tikslą, kuriuo norite, kad jūsų masažo fotelis Jums tarnautų. Apsvarstykite kokių aukščiau įvardintu masažo fotelių funkcijų jums labiausiai reikia? Kokios yra jums svarbiausios? Sudarykite sąrašą, kuriuo galėsite naudotis lygindami masažo fotelius.
Pagrindiniai klausimai, kuriuos turėtumėte užduoti sau renkantis masažo fotelį, tai:

 • kokį biudžetą galite skirti?
 • kodėl norite įsigyti masažo fotelį? (specifiniai terapeutiniai poreikiai ar tiesiog ieškote fotelio, kuris padėtu atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos)

Kai jau nusprednėte kokį biudžetą galite skirti ir kokios masažinio fotelio funkcijos jums tinkamiausios, surašykite jas eilės tvarka nuo svarbiausio iki mažiau svarbios.

15. Masažo fotelių palyginimas: 

  KRONOS NIRVANA DARUMA SAMADHI SAMSARA ANANDA KENSHO KARMA GURU
Kūno nuskaitymo technologija x x x x x x x - -
Masažo zonos   Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, rankos, sėdmenys, kojos, pėdos  Kaklas, nugara, sėdmenys 
Masažo voleliai  4D 3D 3D 2D+ 2D+ 2D+ 2D+ 2D+ 2D
Masažo kreiptuvas  Ypatingai ilga ir lenkta kreiptuvo technologija  S SL SL L SL SL SL SL
Oro pagalvės   74 74 28 28 26 20 14 12 8
Automatinės programos  5 8 12 6 6 12 6 6 3
Intensyvumas   5 3 5 3 3 3 3 3 2
Greičio lygiai  3 5 5 3 - 5 3 - -
Atmintys   3 - - - 2 - - - -
Tempimas  x x x - x x x x -
ZERO GRAVITY   x x x x x x x x -
ZERO SPACE  x x - - x x x x -
Jonizatorius   x x x x - - - - -
USB   x x x x x x x x x
Bluetooth   x x x x x x x x -
3D erdvinis garsas   x x x x - x - - -
HI garsas   x x x x - x x x -
Valdymas balsu   - - - - - x - - -
Termoterapija   40-50 ºC  40-50 ºC  55ºC  40-50 ºC  40-50 ºC  40-50 ºC  55ºC  45ºC  -
Šildymo zona- nugara   x x x x x x x x -
Šildymo zona - kojos   x - - - - - - - -
Kojų masažas   x x x x x x x x -
Foto terapija   x - - - - - - - -
Aromaterapija    x - - - - - - - -

Turite klausimų?
Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės Rehastar.com personalą telefonu darbo dienomis 08:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

El. paštu: info@rehastar.com
Telefonu: +370 626 11553