Prekių katalogas

Skausmas ir jo kontroliavimas – kas padeda?

Skausmas ir jo kontroliavimas – kas padeda?

Lėtinis skausmas yra dažna, sudėtinga ir varginanti problema, turinti didelį poveikį asmenims ir visuomenei.

 

Skausmas dažnai atsiranda dėl ligos ar sužalojimo; tačiau tai ne tik lydimas simptomas, bet veikiau atskira būklė. Visame pasaulyje didėja lėtinio skausmo, kurį sukelia nugaros skausmas ir osteoartritas, našta. Vertinant metus, pragyventus su negalia, apatinės nugaros ir kaklo skausmai nuolat buvo pagrindinės negalios priežastys tarptautiniu mastu, o kitos lėtinio skausmo sąlygos yra 10 pagrindinių negalios priežasčių. 

Lėtinis skausmas sumažina jūsų gebėjimą dalyvauti kasdienėje veikloje ir gali sukelti daug sunkumų jūsų profesiniame ir asmeniniame gyvenime. Labai nukenčia gyvenimo kokybė ir psichinė gerovė, todėl gali atsirasti miego problemų ir sutrikimų, nerimas, depresija ir pablogėti artimi santykiai. 

 

Kodėl svarbu kontroliuoti skausmą? 

Jau žinome, kad skausmo valdymas padeda suteikti malonumą ir ramybę tiems, kurie serga gyvybei pavojinga liga, tačiau skausmo kontrolė taip pat gali pailginti gyvenimą, sumažindama neigiamą skausmo poveikį kūnui.
Nors skausmas gali mus apsaugoti, priversdamas pailsėti po traumos arba nustoti ką nors daryti, nekontroliuojamo skausmo patirtis yra siaubinga, gąsdinanti ir gali turėti didelės įtakos mūsų gyvenimo kokybei. Nekontroliuojamas skausmas gali:

• atidėti gijimą
• sumažinti apetitą
• padidinti stresą
• sutrikdyti miegą
• sukelti nerimą ir depresiją
• Nenumalšinamas skausmas turi pasekmių

Tyrimais įrodyta, kad gijimas vėluoja, kai skausmas nėra gydomas ilgą laiką, kai yra sukeltas audinių pažeidimo. Tyrimai rodo, kad nekontroliuojamas skausmas neigiamai veikia mūsų imuninę sistemą, psichinę ir emocinę būklę. Nuolatinis skausmas taip pat mažina mūsų organizmo gebėjimą reaguoti į stresines situacijas, tokias kaip chirurgija, chemoterapija ir psichologinis stresas.

 
Toli siekiančių pasekmių gali atsirasti ir dėl skausmo, kurį sukelia nervo pažeidimas (neuropatinis skausmas). Panašu, kad tokio tipo nenumaldomas skausmas sukelia nervų sistemos pokyčius, kurie prisideda prie lėtinio skausmo išsivystymo dar ilgai po to, kai užgyja nervo pažeidimas. Jau žinome, kad skausmo valdymas padeda suteikti malonumą ir ramybę tiems, kurie serga gyvybei pavojinga liga, tačiau skausmo kontrolė taip pat gali pailginti gyvenimą, sumažindama neigiamą skausmo poveikį kūnui. 
 

Skausmo mitus paneigimas


Kartais klaidingos nuomonės apie skausmą gali trukdyti kontroliuoti skausmą. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių nesusipratimų apie skausmą.

 1. Skausmas būna, tereikia su juo susitaikyti. Skausmo valdymas ir komfortas yra pagrįstas lūkestis. Skausmas nebūtinai turi būti toleruojamas, tačiau jį galima gydyti siekiant pagerinti jūsų komfortą ir gyvenimo kokybę. Jei per anksti išgersiu vaistus nuo skausmo, jie neveiks, kai skausmas labai pablogės. Anksti pradėjus gydymą, skausmą lengviau kontroliuoti. Yra daug galimybių kontroliuoti skausmą.
 2. Aš būsiu priklausomas nuo narkotinių vaistų nuo skausmo. Dauguma žmonių, vartojančių opioidinius (narkotinius) skausmą malšinančius vaistus, netampa priklausomi. Kai kuriems žmonėms išsivystys tolerancija (bėgant laikui prireiks didesnių vaistų dozių) arba fizinė priklausomybė (patirtų abstinencijos simptomus, jei staiga nutraukiamas vaisto vartojimas), tačiau juos galima valdyti.
 3. Gydytojai ir slaugytojai labai užsiėmę. Nenoriu jiems trukdyti. Taip, slaugytojai ir gydytojai yra užsiėmę, bet jūs turite teisę, kad jūsų skausmas būtų kontroliuojamas ir jie nenori matyti jūsų skausmus. Net jei jie atrodo per daug užsiėmę, svarbu pranešti savo slaugytojai ar gydytojui, kai jūsų skausmas nesuvaldomas.
   

Skausmo gydymo priemonės

Per pastaruosius kelis dešimtmečius labai išaugo receptinių opioidų vartojimas lėtiniam skausmui malšinti, nepaisant susirūpinimo dėl jų neigiamo poveikio ir galimo priklausomybės.
Daugelis sveikatos priežiūros specialistų ir mokslininkų pareiškė, kad reikia nemedikamentinio gydymo galimybių. TENS terapija yra saugus pasirinkimas, be jokio rimto šalutinio poveikio ir (arba) komplikacijų. Jis yra plačiai prieinamas, įperkamas ir leidžia jums kontroliuoti gydymą savo namuose.


TENS prietaisų naudojimo faktai 

Elektrostimuliatoriai  palengvina skausmą dėl įvairių priežasčių. Per pastaruosius 20 metų atlikti klinikiniai tyrimai patvirtino, kad jis veikia perimdamas skausmo signalus, keliaujančius į smegenis ir skatindamas endorfinų išsiskyrimą. Be to, jei pageidaujama, TENS terapija dažnai gali būti naudojama kartu su kitais gydymo būdais.

Atlikdami klinikinius TENS aparatų vertinimus, mūsų kokybės ir reguliavimo komanda įvertino daugiau nei 100 klinikinių tyrimų apie TENS ir jo gebėjimą palengvinti skausmą. Toliau pateikiamos trumpos šių dokumentų ištraukos ir išvados, kurios mus įkvėpė ir patvirtina TENS veiksmingumą.
TENS naudojimas kaip pirmoji skausmo malšinimo priemonė gali sumažinti pooperacinių opioidų poreikį. Be to, TENS yra tinkamesnis kaip pirmoji gydymo linija, nes ji yra susijusi su trumpesniu laiku, praleistu po anestezijos priežiūros skyriuje (PACU), jei pacientas reaguoja į gydymą.

 • Elektrostimuliatorių poveikis pacientams, sergantiems ūminiu nugaros skausmu, yra naudingas.
 • Buvo manoma, kad medicininių prietaisų TENS įtraukimas į fizinės terapijos programą reikšmingai prisidėjo prie klinikinio atsigavimo sergant 1 tipo CRPS.
 • TENS gali sumažinti pooperacinį skausmą pirmosiomis valandomis po kirkšnies išvaržos taisymo operacijos.
 • TENS yra vertinga strategija, skirta palengvinti skausmą po torakotomijos.
 • TENS yra saugus, neinvazinis, lengvai administruojamas gydymas, skirtas lėtinei veido mialgijai gydyti.
 • Skausmas ir nuovargis dar labiau pagerėjo, kai du aktyvūs prietaisai vienu metu buvo naudojami apatinėje nugaros ir gimdos kaklelio srityje, o tai atspindi jo naudingumą gydant fibromialgijos skausmą.
 • Elektrostimuliatoriai parodė reikšmingą neuropatinio skausmo pagerėjimą sergant diabetine neuropatija.
 • TENS yra veiksmingas, paprastas naudoti ir turintis minimalų šalutinį poveikį pacientams, kenčiantiems nuo trišakio nervo neuralgijos, nereaguojančio į įprastinį gydymą.
 • Elektrostimuliatoriai  palengvino pooperacinį skausmą.
 • Tyrimo rezultatai rodo, kad TENS yra veiksmingas ir saugus neinvazinis, nemedikamentinis gydymo būdas. Jis gali būti naudojamas kaip alternatyvus skausmo kontrolės metodas pagimdžiusioms moterims po gimdymo per C pjūvį.

 Apibendrinant galima teigti, kad Elektrostimuliatoriai   yra paprasti, saugūs ir efektyvūs skausmo malšinimo metodai kenčiantiems nuo įvairių skausmo sąlygų.