Prekių katalogas

Antidepresinė šviesos terapijos lempa - saulė tavo namuose

Antidepresinė šviesos terapijos lempa - saulė tavo namuose

Tamsūs rudens ir žiemos vakarai atneša ne tik besisukančius spalvotus lapus ir snaiges, bet ir niūresnę nuotaiką. Saulės svarba žmogui buvo žinoma 400 m. pr. Kr., dar Hipokrato laikais. Žmonėms kaip gėlėms reikia saulės, kad žydėtų.

Nuovargis, susikaupimo trūkumas, beviltiškumo jausmas, padidėjęs dirglumas ir apatija. Skamba pažįstamai? Šie jausmai žmones užklupdavo visais laikais, bet niekas nežinojo kas tai, kol 1984 m., Normanas Rosenthalas pirmą kartą apibūdino sezoninį afektinį sutrikimą arba, paprasčiau kalbant, žiemos (šviesos trūkumo) depresiją. Jis pasiūlė ir vieną iš efektyvių gydymo būdų – specializuotas šviesos terapijos lempas. Anksčiau jos buvo prieinamos ir perkamos tik naudojantis sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų paslaugomis, tačiau dabar šviesos lempos prieinamos kiekvienam žmogui.
  

 

Kas yra gydymas šviesos lempa?

 

Gydymas šviesa – tai sėdėjimas prieš specializuotas šviesos terapijos lempas, turinčias mažiau nei 10 000 liuksų apšvietos. Šios lempos sukurtos skleisti daug šviesos, imituojančios saulę. Saulė gamina du būtinus hormonus – melatoniną ir serotoniną, kurie koreguoja mūsų nuotaiką. Melatoninas reguliuoja mūsų regeneraciją, poilsio procesus, o serotoninas lemia gerą nuotaiką. Mūsų kūnas negali gaminti dviejų hormonų vienu metu, todėl metabolizmo metu serotoninas virsta melatoninu.

 

 

 

Antidepresinis poveikis su šviesos terapija

 

Mūsų akių tinklainėje yra šviesai jautrių ląstelių, kurios atskiria šviesą arba tamsą ir pagal tai žino ką daryti. Su šviesa akių tinklainė gauna signalą gaminti serotoniną, o kai ateina tamsa jį pradeda versti melatoninu – taip ratu sukasi šių dviejų hormonų gamyba. Kiekvieną rytą 20–30 minučių sėdėjimas prie šviesos terapijos lempos pakeičia dalį prarastos saulės šviesos. Šviesa skatina smegenis gaminti mažiau hormonų, kurie lemia mūsų mieguistumą ir daugiau gaminti tų, kurie teigiamai veikia mūsų nuotaiką ir energiją.


 

 

Kokių terapinių lempų būna? 

 

Šviesos lempų būna įvairių – nuo nedidelių stalinių iki sieninių šviestuvų. Kai kuriems žmonėms labiau tinka šviesos žadintuvai, kurie pamažu apšviečia miegamąjį pabudus, o kitiems priimtinesnė intensyvi šviesa tam tikrą laiko kiekį per parą. 

 

 

 

 

Stačiakampė lempa 

Mes ne visada galime sau leisti sėdėti priešais lempą po 20- 30 minučių, todėl šiuolaikiniam žmogui yra sukurtos plonos, stačiakampės lempos su nuimamu arba sudedamu stovu. Jas galite lengvai supakuoti ir pasiimti į darbą ar atostogaujant ir taip išlaikyti nuotaiką. Viena populiariausių ir patogiausių lempų yra šviesos terapijos lempa L1. Ši priemonė turi laikmatį su galimu 10, 20, 30, 40, 50 ir 60 minučių nustatymu vieno mygtuko paspaudimu. Jums tereikia pasirinkti norimą laiko intervalą ir jį išsaugoti. L1 šviesos terapijos lempa populiari savo lankstumu, nes joje reguliuojamas ne tik laikas, bet ir jos ryškumas: nuo 30 iki 100 procentų.  

 

 

 

Techniniai parametrai:

  • Prekės išmatavimai: 235 x 145 x 17 mm
  • Prekės svoris: 390 g
  • Pakuotės dydis: 255 * 223 * 50 mm
  • Pakuotės svoris: 650 g
  • Galingumas: 20 W
  • Adapteris: komplektacijoje 24V 1A

Natūralaus spektro lemputės šviesos terapijai

 

Nors spektro lempučių nauda nėra iki galo ištirta, kai kurie sergantys sezonine depresija bei jas išbandę žmonės, teigia, kad jiems padėjo viso spektro lemputės, kurių intensyvumas ne mažesnis kaip 10 000 liuksų. Sklindanti šviesa pakelia nuotaiką ir padeda sureguliuoti dienos ritmą. Šios lempos gali būti naudojamos kaip stalinės lempos, ar namų interjero detalės.  
 

 

 

 

 

Mėlynos šviesos lempos terapinei šviesai

 

Tyrimai parodė, kad mėlyna šviesa mus teigiamai veikia sezoninės depresijos atžvilgiu, todėl tie, kurie nelabai mėgsta ryškią šviesą, gali rinktis mėlyną šviesą. Tačiau mėlyna šviesa sukelia priklausomybę, kaip ir telefonų ir kompiuterių ekranai, todėl reiktų ją riboti. Per didelis mėlynosios šviesos kiekis trukdo gerai išsimiegoti ir pailsėti.  

 

 

 

 

Laikmačio lemputė šviesos terapijai

 

Laikmačio lemputė arba šviesos žadintuvas yra labai naudingas tiems, kurie sunkiai ryte keliasi ir negali produktyviai pradėti savo dienos. Ji pagal nustatytą laiką po truputį apšviečia kambarį ir taip padeda organizmui pabusti. Šios lempos nepatartina naudoti kaip naktinės lempos, nes šviesa gali per greitai tapti labai ryškia ir Jūs nebegalėsite užmigti.  

 

 

 

 

 

Šviesos netekimas žiemos ir rudens sezonu paveikia ne vieną, tačiau vietoje įvairių medikamentų, šiais laikas mes galime nusipirkti „truputi saulės“ ir padėti sau išlikti darbingais bei laimingais.  

 

 

 

 

Kur pirkti šviesos terapijos lempą?

Antidepresinę šviesos terapijos lempą galite įsigyti paspaudę šią nuorodą: lempa šviesos terapijai.