Prekių katalogas

Difuzorius aromaterapijai. Kaip jį išsirinkti?

Difuzorius aromaterapijai. Kaip jį išsirinkti?

Aromaterapija – tai holistinis gydymas garinant augalų ekstraktus. Šiuo atveju difuzorius yra elektrinis prietaisas, kuris pasirinktą eterinį aliejų paskirsto po kambarį ar namus. Tai yra vienas populiariausių eterinių aliejų panaudojimo būdų. Difuzorius paskleidžia malonų kvapą, o eteriniai aliejai gydo mūsų kūną, mintis ir sielą.  

Pagrindinės difuzorių rūšys

Difuzorių būna įvairių formų ir spalvų, tuo pačiu jie skiriasi ir savo veikimo principu. Kokį pasirinkti sprendžiame patys, tačiau geriausius sprendimus padarome tada, kai turime žinių.

Ultragarsinis difuzorius
Ultragarsinis eterinių aliejų difuzorius yra vienas populiariausių rinkoje. Į šio tipo prietaisus pripilama vandens ir įlašinama mėgstamo eterinio aliejaus. Ultragarso vibracija kvepiantį vandenį paverčia į šaltą rūką ir išsklaido kambaryje bei kartu išnešioja eterinio aliejaus dulkes.
Šis difuzorius veikia kaip drėkintuvas bei turi daugybę papildomų funkcijų: jaukų apšvietimą, galimybę leisti muziką ar nustatyti laikmatį. Dauguma turi automatinio įjungimo ar išjungimo galimybę. Visos šios savybės yra skirtos sukurti estetišką ir patrauklią aplinką. Prieš perkant ultragarsinį difuzorių reikėtų žinoti, kad ultragarsinis difuzorius turi vieną minusą – jį reikės dažnai valyti ir prižiūrėti, nes reguliariai naudojant ant jo susikaupia eterinių aliejų nuosėdos.

Purškiamas difuzorius
Purškiamas difuzorius suskaido eterinius aliejus į smulkias daleles, nepakenkdamas jų gydomosioms savybėms ir paskirsto jas ore. Mažiausi lašeliai pasklinda po kambarį, o didesni nusileidžia atgal ir vėl keliauja tą patį ratą. Purškiami difuzoriai eterinius aliejus gali paskleisti didesniame plote, todėl aparatą naudojant kas valandą jau po 10–15 minučių eterinis aliejus išliks ore visą dieną.

Šilumos difuzoriai
Šildymo difuzoriai eteriniams aliejams išsklaidyti naudoja šilumą. Reikalingi keli eterinio aliejaus lašai ir kaitinimas žemoje temperatūroje (ne aukštesnėje kaip 40 °C). Šilumos difuzoriai gali būti elektriniai arba keramikiniai. Elektriniai naudoja elektrą o keramikiniai kitą šilumos šaltinį, pavyzdžiui, žvakes.

Difuzoriai su ventiliatoriumi
Ventiliuojami difuzoriai veikia naudodami nedidelį ventiliatorių, kuris išsklaido eterinių aliejų daleles po kambarį ir palieka malonų kvapą. Šie difuzoriai yra pigūs, tačiau netinkami didelėms erdvėms ir turi ribotą gydomąją naudą. Dėl aliejų paskleidimo nedidele amplitude skleidžiamą kvapą lengva valdyti vedinimu.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis difuzorių?
Nors eterinių aliejų difuzorius dažnai renkamės pagal grožį ir taikome prie savo interjero, prieš įsigyjant šį aparatą svarbu žinoti ir kelis papildomus dalykus.
 

Intensyvumo reguliavimas
Kuo daugiau intensyvumo režimų difuzorius turi, tuo daugiau galimybių nustatyti norimą eterinio aliejaus intensyvumą savo namuose. Tai labai svarbi funkcija, nes kiekviena patalpa yra skirtingo dydžio, o kiekvieno nosis skirtingai reaguoja į kvapus.

Automatinis išjungimas
Geras difuzorius turi automatinio išsijungimo funkciją. Tai reiškia, kad jei netyčia pamiršite jį išjungti, difuzorius išsijungs pats. Išmanusis prietaisas su automatiniu išjungimu taip pat sutaupys jums elektros ir eterinio aliejaus.

Paprasta difuzoriaus priežiūra
Renkantis eterinių aliejų difuzorių svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jo grožį, bet ir į jo valymą. Kuo paprastesnė priežiūra, tuo mažiau laiko tarnausite daiktui. Kai kurie kvapų skleidėjai beveik neišvalomi, todėl tarnauja trumpiau.

Difuzoriaus dydis
Nešiojamo dydžio difuzorius patogu perkelti iš vienos vietos į kitą, todėl pasinaudoti aromaterapijos teikiamais privalumais galime namuose, biure ir kitur. Didesni eterinių aliejų difuzoriai gali pasitarnauti didelėse salėse. Priklausomai nuo dydžio, difuzorius apima skirtingą eterinių aliejų skleidimo plotą, todėl prieš perkant aparatą būtina apgalvoti ir tai.

Kodėl difuzorius reikalingas jūsų namams?
Mokslininkai jau pripažino, kad aromaterapija arba eteriniai aliejai veikia visapusiškai ir tai yra būdas pagerinti bendrą fizinę ir psichologinę gerovę. Nors eteriniai aliejai turi daugybę gydomųjų savybių ir panaudojimo būdų, keletą paprastų naudų gaunate net nesusimąstydami:
• Eteriniai aliejai turi antimikrobinių savybių, todėl padeda namus apsaugoti nuo bakterinių, grybelinių ir virusinių ligų;
• Kvapai sukuria estetiškai patrauklią aplinką, kuri padeda atsipalaiduoti po iššūkių kupinos dienos ir sumažina galvos skausmą;
• Kai kurie eteriniai aliejai, pavyzdžiui, citrinų aliejus, gali veikti kaip žvakė nuo vabzdžių;
• Tinkami eteriniai aliejai padeda užmigti ir mėgautis geru nakties miegu;
• Mūsų uoslė suaktyvina emocinius smegenų centrus, todėl geras kvapas gali padėti pagerinti bendrą nuotaiką.

Difuzoriaus priežiūra
Kai jau išsirenkate difuzorių svarbu nepamiršti jo prižiūrėti ir valyti. Nors gamintojai rekomenduoja kvapų skleidimo aparatą plauti kaskart pakeičiant kvapą, dažniausiai tai padaryti užtenka vieną kartą per mėnesį. Pristatome 5-is paprastus žingsnius:
1. Ištraukiame difuzorių iš rozetės.
2. Išpilame likusį vandenį.
3. Pusę difuzoriaus pripildome švariu vandeniu. Įlašiname 8-10 lašelių acto ir paleidžiame jį veikti 10-15 min. Tai leis išvalyti difuzorių iš vidaus ir nepalikti aliejaus pėdsakų.
4. Ultragarsą skleidžiančią vietą išvalome su vatos tamponėliu ar ausų krapštuku, pamirkytu alkoholyje, kad aliejus neužkimštų ultragarso „čipuko“.
5. Sudedame difuzorių ir naudojate toliau.
Kasdieniam valymui trečią žingsnį reikėtų praleisti.

Nors naujieji aparatai šimtu procentu pritaikyti mūsų namams, o nuo didžiulės gausos raibsta akys, nepamirškite, kad tai ne tik eterinių aliejų garintuvas, bet ir mūsų namų dekoro detalė. Rinkitės ne tik teisingai, bet ir stilingai!