Prekių katalogas

Mėgaukitės šiluma ir gamta netrukdomi! Priemonės, padedančios apsisaugoti nuo vabzdžių ir kenkėjų

Mėgaukitės šiluma ir gamta netrukdomi! Priemonės, padedančios apsisaugoti nuo vabzdžių ir kenkėjų

Eterinis aliejus – sudėtingas augalo sukurtų lakių, aplinkos temperatūroje garuojančių junginių mišinys. Eterinį aliejų iš augalų galima išgauti distiliuojant juos vandeniu ar vandens garais, arba spaudimo būdu.  

Eteriniai aliejai kasdien mus pasiekia natūraliu būdu, vaikštant gamtos apsuptyje, užuodžiame augalų skleidžiamus kvapus, valgant žoleles ar naudojame įvairius prieskonius maisto gamyboje. Eteriniai aliejai gali suteikti labai daug naudos sveikatai, juos galima panaudoti buityje, aromaterapijos procedūroms. Svarbu eterinius aliejus naudoti atsargiai, saikingai, pasitelkiant patarimus ir rekomendacijas.

Eterinių aliejų panaudojimas
Prasidėjus vasarai ir atšilus orams vis daugiau laiko praleidžiame lauke ir gamtoje. Vieni iš didžiausių mūsų priešų, drumsčiančių mūsų ramybę, yra uodai ir erkės. Įvairūs eteriniai aliejai ir jų mišiniai gali padėti juos atbaidyti arba sumažinti niežulį, uždegiminius ar alerginius procesus po uodų įkandimo.
Eterinius aliejus derėtų naudoti praskiestus, geriausia juos lašinti į vandenį arba hidrolatus. Šiuos mišinius galima purkšti/lašinti ant odos arba rūbų.

Eteriniai aliejai padedantys atsikratyti nepageidaujamų svečių
Gvazdikėlių eterinis aliejus. Puikiai padeda atbaidyti kandis, uodus ar erkes. Dera su kitais eteriniais aliejais, tokiais kaip: bazilikų, rozmarinų, rožių, cinamonų, greipfrutų, citrinų, apelsinų ir kt. eteriniais aliejais.
Arbatmedžio eterinis aliejus. Puikiai tinka numalšinti niežulį po įkandimo. Dezinfekuoja, džiovina žaizdą. Arbatmedžio eterinis aliejus vienas labiausiai ištirtų aliejų, kurį galima naudoti neskiestą ant odos, pvz lokaliai ant spuogų arba įkandimų vietose.
Citrinžolių eterinis aliejus. Naudojamas eterinių aliejų mišiniuose, kurie atbaido vabzdžius. Puikiai dera kartu su bergamotės, levandų, kedrų eteriniais aliejais.
Levandų eterinis aliejus. Mažina niežulį ir odos sudirginimą po įkandimų ar įgėlimų. Puikiai dera kartu su apelsinų, citrinų, ramunėlių, šalavijų eteriniais aliejais. Dažnai randamas kaip sudedamoji eterinių aliejų mišinio dalis nuo vabzdžių.
Eukaliptų eterinis aliejus (citrinkvapių). Naudojamas priemonėse, atbaidančiose uodus, mašalus.

Galite pasigaminti priemonę, padedančią atbaidyti nepageidaujamus kenkėjus iš aliejų mišinio.
Purškalas nuo uodų:
• 2ml arbatmedžio aliejaus;
• Pusės citrinos sulčių;
• 20 lašų citrinžolių eterinio aliejaus;
• 100 ml vandens;
• 1 val. š. alkoholio
• Buteliuko
• Purkštuko.
Gaminimo eiga:
1. Arbatmedžio eterinį aliejų supilti į alkoholį;
2. Įlašinti citrinžolių eterinį aliejų;
3. Išspausti citrinos sultis į mišinį;
4. Gerai išmaišyti ir suplakti;
5. Supilti į vandenį buteliuke.

Pažymime, kad šis straipsnis yra rekomendacinio pobūdžio. Prieš naudodami perskaitykite eterinių aliejų naudojimo rekomendacijas, ypač svarbu atkreipti dėmesį nėščiosioms ir vaikams.
* Vaikams eterinių aliejų nerekomenduojama naudoti ant odos iki 2 metų, rekomenduojama skiesti su baziniais aliejais, hidrolatais. Nerekomenduojama naudoti mišinių su alkoholiu.
*Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina nuvalyti bet kokiu baziniu aliejumi (alyvuogių, saulėgrąžų ar kt. ). Nepatartina naudoti vandens eteriniam aliejui nuplauti, nes vanduo perneša eterinius aliejus giliau į odą, kas gali tik sustiprinti sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikia laikyti sausoje, tamsioje vietoje.