Prekių katalogas

5 patarimai renkantis elektrinį neįgaliojo vežimėlį

5 patarimai renkantis elektrinį neįgaliojo vežimėlį

Elektrinis neįgaliojo vežimėlis su navigaciniais valdikliais yra puikus būdas mobiliai judėti tiems, kurie patys to padaryti negali.
 

Šiandien yra daugybė elektrinių neįgaliųjų vežimėlių ir išsirinkti tinkamą gali būti sunku, todėl pirmiausia turėtumėte pasitarti su terapeutu, kokios vežimėlio funkcijos Jums reikalingos. Net ir po rekomendacijų reikia apgalvoti ne vieną dalyką tam, kad rastumėte tai, ko ieškote.


1. Nešiojamas, vidutinio svorio ar sunkus?

Renkantis tinkamą elektrinio vežimėlio tipą svarbu apsvarstyti, kaip dažnai jį naudosite. Ar vežimėlis reikalingas visai dienai? Ar jo prireiks tik retkarčiais?

Kelioninį/nešiojamą elektrinį vežimėlį galima lengvai išardyti, kad tilptų į automobilio bagažinę ar keliaujant lėktuvu. Nešiojamieji vežimėliai paprastai būna mažesni, todėl puikiai tinka gyvenantiems bute, einant į prekybos centrus ar net keliaujant kruizu. Pačioje kėdėje dažnai gali būti mažiau paminkštinimo, tad vežimėliai neskirti ilgam sėdėjimui ar buvimui jame visą dieną. Tokių vežimėlių puikus pavyzdys yra Airwheel vežimėliai, kurių svoris tik apie 18 kg, jie yra nedideli ir patogiai sulankstomi.

Vidutinio svorio vežimėliai puikiai tinkami tiems, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia elektriniame vežimėlyje. Šiame vežimėlyje sėdynės yra didesnės, porankiai ir kojų atramos turi daugiau paminkštinimų, tad sėdėti patogiau. Šių vežimėlių akumuliatorius laiko ilgiau nei kelioninių, todėl galėsite įveikti ilgesnį atstumą. Moving Star firmos vežimėliai yra sunkesni, tačiau vis dar puikiai manevruoja. Juose lengvai sureguliuojamas atlošo aukštis ir pasvirimo kampas, tad MovingStar elektriniai neįgaliųjų vežimėliai yra labai patogūs.

Abu šie vežimėliai gali vežti žmones sveriančius iki 136 kg. Tačiau jei sveriate daugiau, Jums reikalingas didelio našumo elektrinis vežimėlis su sustiprintu rėmu ir platesne sėdyne. Sunkiasvorio elektrinio vežimėlio ratai yra platesni, o toks vežimėlis tinkamas žmonėms iki 450 kg.

2. Elektrinio vežimėlio ratai

Priekiniais ratais varomi elektriniai vežimėliai gali puikiai manevruoti ir įveikti mažas kliūtis. Jie turi platų posūkio spindulį ir tinka judėti ankštose patalpose. Minusas tas, kad sukant dideliu greičiu, elektrinis vežimėlis gali nukristi.

Priekiniais ir galiniais ratais varomi vežimėliai puikiai tinka naudoti butuose, prekybos centruose ir bet kur kitur, kur erdvė yra ribota. Jie puikiai važiuoja ant lygaus paviršiaus, tačiau prasčiau manevruoja nelygiose vietovėse.

Vežimėlis varomas galiniais ratais gerai manevruoja ant nelygaus paviršiaus, todėl tai puikus pasirinkimas mėgstantiems būti lauke. Tokio tipo vežimėliai važiuoja dideliu greičiu, tačiau jų apsisukimo spindulys yra didesnis, todėl gali būti sunku judėti patalpose. Kai kurie iš šių modelių gali važiuoti iki 8,5 mylių per valandą, o tai gali būti naudinga keliaujant didesnius atstumus.

3. Jūsų aplinka ir galimos kliūtys

Gyvendami mažesnėse patalpose įsitikinkite, kad elektrinis vežimėlis gali tilpti ir laisvai manevruoti Jūsų namuose. Išmatuokite savo namų duris ir nepamirškite, kad varstomų durų anga šiek tiek sumažėja. Labai svarbu išmatuoti ir mažiausias erdves – vonios ir tualeto kambarius. Jei gyvenate kelių aukštų name, nepamirškite pasirūpinti laiptų keltuvu ar kopikliu, kuris leistų judėti visose namo patalpose. Mėgstantys laiką leisti savo kieme turi nepamiršti, kad reikėtų rinktis elektrinius vežimėlius su didesniais ir platesniais ratukais, tam, kad sklandžiau važiuotų lauke.

4. Sėdėjimo padėtis ir sėdynės pasirinkimas

Dauguma neįgaliųjų daug laiko praleidžia elektriniuose vežimėliuose, todėl sėdynė ir jos padėtis yra labai svarbūs veiksniai sveikatai ir patogumui. Daugelyje elektrinių vežimėlių yra standartinė, nelankstoma sėdynė, tačiau esant reikalui, atlošas gali judėti ir keisti savo padėtį. Jei negalite sėdėti be rankų atramos, pakreipimo, atlošimo ir kėlimo funkcija būtų naudinga. Ilgai sėdint galimybė atlenkti atlošą pagerintų kraujotaką ir sumažintų spaudimą nuo sėdmenų.

Vienos populiariausių vežimėlių padėčių yra pakreipimas erdvėje – pakeičia viršutinės dalies orientaciją nekeičiant apatinės kūno dalies, arba atlošimas – pakeičia atlošo atlošimo laipsnį pakeliant kojas.

Išsirinkus tinkamų funkcijų atlošus atkreipkite dėmesį į pagalvėlės ir atlošo medžiagą. Paprastai medžiagos užpildomos oru, kontūrinėmis putomis, geliu arba jų deriniais. Kiekviena medžiaga turi privalumų ir trūkumų, susijusių su stabilumu, slėgio paskirstymu, oro srautu ir izoliacija.

5. Valdymo pultelio pasirinkimas

Labiausiai paplitęs elektrinių neįgaliųjų vežimėlių valdiklis yra vairasvirtė arba klaviatūra. Dažniausiai vairasvirtė valdo kryptį ir greitį. Klaviatūra taip pat gali valdyti greitį ir kitas funkcijas, tokias kaip atlošimo laipsnis, garsinis signalas. Tačiau esant reikalui gamintojai gali pasiūlyti ir kitokių vežimėlio valdymo būdų: valdymas įkvėpimu arba iškvėpimu per vamzdelį, galvos valdymas (jungikliai pridedami prie abiejų galvos atramos pusių), valdymas kojomis, smakru arba balso kontrolė.

Elektrinis neįgaliojo vežimėlis – tai galimybė ir vėl judėti ir patiems planuoti savo laiką. Telieka džiaugtis, kad daugelis naujų elektrinių vežimėlių yra gana funkcionalūs, lengvai pritaikomi prie jo naudotojo ir gali judėti mažose patalpose nepaisant jų svorio ir galingumo.