Prekių katalogas

8 priežastys, kodėl verta įsigyti oro valytuvą

8 priežastys, kodėl verta įsigyti oro valytuvą

Oro valymo įrenginiai su HEPA technologijos filtrais gali pašalinti iki 99,7 proc. ore esančių kietųjų dalelių, cirkuliuojančių jūsų namų aplinkoje.  

Vis labiau nerimaujama dėl oro taršos lygio tiek lauke, tiek viduje. Pasak Aplinkos apsaugos agentūros, patalpų oras gali būti penkis kartus užterštesnis už lauko orą. Kadangi oras patalpose necirkuliuoja, kaip išorinis oras, viduje daugėja ore esančių teršalų.

Oro valymo įrenginiai gali atnaujinti orą, sumažindami tikimybę susirgti nuo patalpose esančių teršalų, kurie gali sukelti kvėpavimo takų infekcijas, neurologines problemas arba sustiprinti astma sergančių asmenų simptomus. Kokybiški oro valymo įrenginiai pašalina kelių tipų patalpų oro teršalus ir daro orą sveikesnį.


Oro valytuvo privalumai

Oro valymo įrenginiai su HEPA technologijos filtrais gali pašalinti iki 99,7 proc. ore esančių kietųjų dalelių, cirkuliuojančių jūsų namų aplinkoje. Šių teršalų pašalinimas gali sukelti keletą tiesioginių ir ilgalaikių sveikatai naudingų padarinių, tokių kaip geresnė miego kokybė ir ilgesnė gyvenimo trukmė.

1. Palengvina astmos simptomus
Pagal Ligų kontrolės ir prevencijos centrą, 1 iš 12 žmonių serga astma. Žmonėms, sergantiems astma, yra susidaręs uždegimas bronchų vamzdeliuose. Teršalai, tokie kaip naminių gyvūnėlių pleiskanos, žiedadulkės ar dulkių erkutės, dirgina kvėpavimo takus, todėl apsunkina kvėpavimą. Daugelis veislių šunų ir kačių meta kailį visus metus. Šie naminiai gyvūnai turi daug plaukų ir pleiskanų, kurie vis cirkuliuoja ore. Net jei neturite naminių gyvūnėlių, yra ir kitų astmą sukeliančių veiksnių, tokių kaip žiedadulkės ir dulkių erkutės. Žiedadulkių dalelės kartu su vėjeliu patenka į vidų pro atidarytus langus arba prilimpa prie jūsų drabužių, kai esate lauke. Dulkių erkutės yra labiausiai paplitę patalpų alergenai, klestintys drėgnoje aplinkoje. Dėl šviežio oro trūkumo padidėja drėgmės lygis patalpose, tai suteikia puikią dirvą dulkių erkutėms. Jie maitinasi negyvomis odos ląstelėmis ir greitai dauginasi lovoje, kilimuose ir kituose minkštuose balduose. Siurbdami lovą, kilimą ir grindis galite pašalinti šiuos teršalus, tačiau kai kurie iš jų lieka pakibę ore. Kvėpavimas užterštu oru padidina astmos priepuolių tikimybę.
Daugumoje buitinių oro valymo įrenginių yra HEPA filtrai, skirti užfiksuoti visus šiuos teršalus, kad kvėpuotumėte švariu oru. HEPA filtrus sudaro daugiasluoksnės akys, pagamintos iš plonų stiklo pluošto siūlų, plonesnės nei plaukų sruogos. Namų aplinkoje plūduriuojančios žiedadulkės, dulkių erkutės ir naminių gyvūnėlių pleiskanos įstringa šiose akyse, todėl oras tampa švarus.

2. Pašalina kenksmingas chemines medžiagas
Uždarę savo namo duris ar langus, dar nereiškia, kad visiškai išvengsite išorinių teršalų, tokių kaip azoto dioksidas ir anglies monoksidas. Šios dujos dažniausiai būna tose vietose, kur didelis transporto priemonių eismas, ir jos gali patekti į jūsų namus. Nacionalinės medicinos bibliotekos tyrimai rodo anglies monoksido ir azoto dioksido poveikis kietosios dalelėms padidina demencijos ir Alzheimerio ligos riziką. Net jei negyvenate dideliuose miestuose, kuriuose yra didelis transporto priemonių srautas, jūsų namų atmosfera vis tiek gali būti užteršta valymo priemonių toksinais. Daugelyje įprastų buitinių valiklių yra toksiškų cheminių medžiagų, tokių kaip amoniakas, chloras ir ftalatai. Šių cheminių medžiagų poveikis nedideliais kiekiais gali būti nekenksmingas, tačiau net nedidelis kiekis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip navikai, vėžys, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai ar neurologiniai sutrikimai. Oro valymo įrenginiai su aktyvuota anglimi gali išvalyti šiuos cheminius teršalus ir padėti išvengti sveikatos problemų. Taikant šį anglies filtravimo metodą, akyta anglies filtro forma naudojama chemikalams sulaikyti, grynam orui grąžinant atgal į kambarį.

3. Neutralizuoja nemalonius kvapus
Kai kurios cheminės medžiagos, tokios kaip benzinas ir formaldehidas, suyra kambario temperatūroje ir sukelia nemalonų kvapą. Šios cheminės medžiagos, vadinamos lakiaisiais organiniais junginiais (LOJ), dažniausiai randamos dažuose, aerozolių purškikliuose, minkštuose balduose ar oro gaivikliuose. LOJ kvapas gali sukelti pykinimą, dusulį ir netgi paveikti jūsų pažinimo funkcijas. Nacionalinio sveikatos instituto tyrimai rodo, kad žemas LOJ lygis aplinkos ore pagerina produktyvumą ir našumą. Oro valymo įrenginiai su HEPA ir aktyvintos anglies filtrais efektyviai sulaiko dujas ir daleles, mažindami teršalus patalpų aplinkoje.

4. Sumažina ore plintančių ligų tikimybę
Ore plintančios ligos, tokios kaip peršalimas ir gripas, plinta per mažus ore tvyrančius ligų sukėlėjus. Kai vienas šeimos narys suserga gripu, neretai serga ir visa šeima. Taip atsitinka todėl, kad visi kvėpuoja tuo pačiu oru, kuris yra užkrėstas bakterijomis ir virusais. Oro valymo įrenginiai su HEPA filtrais išvalo orą nuo bakterijų ir virusų, pašalina pernešamų ligų sukėlėjus. Jei gyvenate su pagyvenusiais žmonėmis, vaikais ar bet kuo, kurio imuninė sistema nusilpusi, oro valytuvai yra būtini.

5. Gerina miegą
Vidaus alergenai, tokie kaip bakterijos, grybeliai ir dulkių erkutės, gali sukelti alergiją ar šienligę. Šienligė sukelia slogą ir gali trukti iki kelių savaičių. Dažnas čiaudulys, kosulys, nosies užgulimas, ašarojančios akys ar gerklės skausmas yra dažni alerginiai simptomai, sutrikdantys jūsų miegą. Pakankamo miego trūkumas sukelia mieguistumą dieną, o tai daro įtaką jūsų produktyvumui kitą rytą. Norėdami išvengti šių miego sutrikimų, geriausia naudoti oro valytuvus su HEPA filtrais, nes jie iš jūsų kambario išfiltruoja daugumą alergenų. Švaresnis oras suteikia jums geresnį miegą.

6. Pašalina kenksmingą radoną
Suardžius natūraliai atsirandančius radioaktyvius elementus, pavyzdžiui, uraną, esantį tam tikrose statybinėse medžiagose, susidaro radono dujos. Radonas yra bespalvės ir bekvapės dujos, kurias skleidžia medžiagas, tokias kaip uolienos, dirvožemis ir granitas. Per šiuos įtrūkimus grindyse ir sienose į jūsų aplinką patenka kancerogeninės radono dujos. Radono dujos pažeidžia plaučių ląstelių dangas ir sukelia vėžį. Norėdami sumažinti radono taršos riziką, naudokite oro valymo įrenginius. HEPA ir aktyvintos anglies filtrai gali sulaikyti radono daleles ir radono dujas, apsaugodami jus nuo žalingo jo poveikio.

7. Pašalina pavojingas asbesto daleles
Asbesto stogų medžiagos arba izoliaciniai vamzdžiai buvo įprasti nuo 1940-ųjų iki 1960-ųjų. Jei gyvenate sename name arba dirbate sename komerciniame pastate, galite susidurti su asbesto dalelėmis. Su amžiumi šie pastatai išmeta medžiagas, skleidžiančias asbesto dulkes aplinkos ore. Jei kvėpuojate asbesto dalelėmis, jos gali sukelti plaučių ligą, kurią žymi audinių randai. Kaklo ar veido patinimas, apetito praradimas ir pasunkėjęs rijimas yra keletas asbestozės simptomų. Ši liga taip pat padidina plaučių vėžio riziką. Norėdami apsisaugoti nuo asbestozės, naudokite HEPA oro valymo įrenginius, kurie sulaiko asbesto daleles.

8. Gali padidinti gyvenimo trukmę
Oro tarša gali paveikti jūsų širdies, kvėpavimo takų ir net neurologines sistemas. Plaučiuose gali kauptis chemikalai ir dujos iš įprastų buitinių produktų. Tiesą sakant, ore esančios dalelės yra tokios mažos, kad prasiskverbia per kraujo ir smegenų barjerą, paveikdamos jūsų smegenis ir pažinimo funkcijas. Geras oro valytuvas sulaiko net smulkias daleles ir užtikrina geresnę oro kokybę.

 

Taip pat svarbu pastebėti, kad oro valytuvai sumažina patalpų oro taršos lygį, tačiau oro valytuvų filtrai turi ribą. Kai kurie filtrai veikia du ar tris mėnesius, o kiti gali veikti ilgesnį laiką. Tikrinkite oro filtro indikatorių, kad pakeistumėte filtrus tinkamu laiku, ir toliau mėgaukitės švariu vidaus patalpų oru.

Būkite sveiki ir laimingi, kvėpuokite švariu oru!

 Turite klausimų?
Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės Rehastar.com personalą telefonu darbo dienomis 08:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

El. paštu: info@rehastar.com
Telefonu: +370 626 11553