Prekių katalogas

Nerimas ir nemiga. Kaip atpažinti simptomus ir sau padėti?

Nerimas ir nemiga. Kaip atpažinti simptomus ir sau padėti?

Kasdien susiduriame su įvairiais sunkumais, kurie vienaip ar kitaip paveikia mūsų kasdienybę ir savijautą. Jaučiame suprastėjusią nuotaiką, sumažėjusią motyvaciją, dirglumą, nuolatinį nerimą, suprastėjusį miegą. Visi šie dalykai turi didelę įtaką mūsų gyvenimo kokybei, todėl būtina kuo greičiau į tai atkreipti dėmesį ir imtis reikiamų priemonių.  

Kas yra nerimas ir nemiga, kokios jų priežastys?

Nemiga

Nemiga – tai miego sutrikimas, kuris sukelia sunkumus užmigti, negebėjimas pratęsti miego nubudus naktį arba ankstesnis pabudimas nei buvo planuota ryte.
Maždaug vienas iš trijų žmonių yra nors kartą gyvenimą patyrę ūminę nemigą. Ją gali sukelti stresas, skaudi netektis, išsiskyrimas arba atvirkščiai – įvykis, sukėlęs teigiamus įspūdžius.
Lėtinė nemiga – tai sunkesnis sutrikimas. Jis dažnai labai stipriai paveikia mūsų gyvenimą. Ji diagnozuojama, kai neužmiegama ilgiau kaip per 30min., miegas trunka mažiau negu 6val., atsiranda nuovargis ryte po miego ir visi šie simptomai stebimi ilgiau kaip 3 mėn. Simptomai kartojasi mažiausiai 3 kartus per savaitę ir nėra sukelti blogų miego sąlygų.


Nemigos simptomai:

 • Dažnas prabudimas nakties metu;
 • Sunkumas užmigti;
 • Ankstyvas nubudimas ryte;
 • Didelis nuovargis;
 • Atminties ar dėmesio koncentracijos pablogėjimas;
 • Akademinės, šeiminės, socialinės veiklos ir darbingumo pablogėjimas;
 • Sumažėjusi motyvacija;
 • Nerimas, nepasitenkinimas savo miegu;
 • Padidėjęs dirglumas, nuotaikos sutrikimai;
 • Elgesio sutrikimai (agresija, impulsyvumas, hiperaktyvumas) pasireiškia vaikams.

Nerimas

Nerimas – tai dirglumo, baimės, susirūpinimo ir nuogąstavimo jausmas. Jei nerimas turi priežastį, pvz., prieš svarbų pokalbį ar egzaminą, tai yra normali ir adekvati reakcija. Patologinis nerimas neturi jokios aiškios priežasties, dažnai nekontroliuojamas, trukdantis kasdieniam gyvenimui ir tampa sutrikimu.

Be stipraus ir varginančio nerimo jausmo, šis sutrikimas gali sutrikdyti vidaus organų veiklą, gali sukelti panikos priepuolius, sukelti įkyrias mintis ar kompulsyvius veiksmus.

Nerimo ženklai ir simptomai:

 • Dėl patiriamo nerimo įsitempia raumenys ir atsiranda raumenų skausmai;
 • Dėl nerimo trūksta oro, dreba rankos, labiau plaka širdis;
 • Nuolatos ar dažnai be aiškios priežasties jaučiamas stiprus nerimas;
 • Perdėtas nerimas trukdo veiklai arba tam tikros situacijos tiesiog „paralyžiuoja“;
 • Įsitikinimas, kad sergate sunkiomis ligomis, net po atliktų ligas paneigiančių tyrimų nusiraminate tik trumpam laikui.

Kaip padėti sau kovojant su nemiga ir nerimu

Būtina rasti laiko atsipalaiduoti, sportuoti ir pagerinti miego kokybę. Tai yra labai svarbus žingsnis kovojant su nerimu. Fizinė veikla, kuriai yra reikalingas dėmesys, pavyzdžiui joga ar daug jegų reikalaujančios treniruotės, gali būti veiksmingos valdant nerimą. Taip pat teigiamai veikia sveika mityba, alkoholio ar kofeino vartojimo apribojimas, socialinis aktyvumas.

Patarimai geram miegui

Reguliarumas – eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu.
Būkite fiziškai aktyvūs kiekvieną dieną, bet ne prieš miegą. Fizinis aktyvumas padeda miegui, tačiau rekomenduojama jo vengti mažiausiai 4 valandas iki miego.
Venkite kofeino ir nikotino prieš miegą.
Nežiūrėkite į laikrodį. Dažnas žiūrėjimas į laikrodį nakties metu turi įtakos negatyvioms mintims.
Miego ritualai. Kasdieniai miego ritualai padės pasirengti miegui. Jūsų ritualai gali būti: skaitymas, atpalaiduojančios muzikos klausymas, buvimas šiltoje vonioje.
Venkite prigulti. Tai padės jaustis pavargusiam atėjus laikui miegoti. Jei negalite to išvengti, prigulkite tik trumpam laikui, ne daugiau kaip 1 valandai ir darykite tai tik iki 15val. dienos.
Jei naudojantis šiomis rekomendacijomis nesulaukiate norimo rezultato, kreipkitės profesionalios pagalbos pas specialistus, kurie atliks išsamius tyrimus ir galės paskirti Jums tinkamą gydymą.

Nuolatos stengiamės tobulėti ir ieškoti naujovių, kuriomis galėtume palengvinti mūsų klientų gyvenimą bei kasdienybę.

Mūsų internetinėje parduotuvėje rehastar.com galite rasti prietaisą „SOMNUS“, kuris sukurtas padėti žmonėms kovoti su nemiga ir nerimu.
„SOMNUS“ yra naujas „TensCare“ gamintojo miego pagalbos prietaisas. Jis naudoja kranialinės elektroterapijos stimuliaciją (CES), kad padėtų užmigti, sumažintų pabudimų skaičių nakties metu ir pagerintų bendrą miego kokybę.
Šiuo prietaisu itin paprasta naudotis, jis neužima daug vietos. Pasiekti geriausių rezultatų galite įtraukę „SOMNUS“ į savo kasdienybę. Naudokite kasdien nuo 20min iki 60min. Šis prietaisas neapsiriboja tik miego gerinimu, taip pat jis palengvina nerimo ir depresijos simptomus.

Šis straipsnis yra rekomendacinio pobūdžio, parengtas vadovaujantis atliktais tyrimais ir straipsniais. Visada rekomenduojame pirmiausia kreiptis pas specialistus, kad būtų suteikta profesionali ir reikalinga pagalba, jūsų sveikatai ir savijautai pagerinti.