Prekių katalogas

Burnos irigatoriai: jų paskirtis, nauda ir kaip teisingai išsirinkti?

Burnos irigatoriai: jų paskirtis, nauda ir kaip teisingai išsirinkti?

 

Taisyklinga dantų priežiūra naudojant papildomas priemones namuose gali išsaugoti sveikus ir gražius dantis iki gilios bei sveikos senatvės.  

Vandens irigatoriai yra burnos priežiūros prietaisas, nukreipiantis vandens srovę tarp dantų ir dantenų, pašalinantis maisto likučius, apnašas ir bakterijas. Kartu su kasdieniu dantų siūlu, vandens irigatorius pagerina jūsų kasdienę burnos priežiūros rutiną. Moksliškai įrodyta, kad burnos irigatorius sumažina kai kuriuos klinikinius parametrus, įskaitant bioplėvelę, dantų apnašas, akmenis, kraujavimą, gingivitą, periodonto patogenus, zondavimo gylį ir uždegimą. Mechaninis bioplėvelės pašalinimas yra vienas efektyviausių burnos priežiūros kontrolės būdų.
Yra daugybė burnos irigatorių tipų, kuris susideda iš: rezervuaro vandeniui laikyti, elektros variklio siurbliui maitinti ir specialaus antgalio. Variklis ir siurblys sukelia slėgio vandens srautą iš rezervuaro, per antgalį vanduo eina tiesiai tarp dantų, kad pašalintų maisto daleles ir bakterijas.

 

Paprastai yra keli skirtingi burnos irigatorių tipai: staliniai arba belaidžiai:

Stalinis – sunkiausias ir stambiausias iš keturių tipų. Jis dažniausiai stovi ant jūsų stalviršio ir jungiasi į netoliese esantį elektros lizdą. Juose taip pat yra drėkinimo indas, kurį turite papildyti, kai tik baigsis vanduo. Jų srovė yra galinga ir efektyviai išvalo maisto daleles ir bakterijas.
Belaidis arba veikiantis su baterijomis – paprastai plonas, mažas ir nešiojamas. Šis tipas suteikia didžiausią lankstumą ir yra idealus keliautojams. Tačiau jie gali būti ne tokie galingi kaip staliniai irigatoriai. Jie yra kompaktiški ir belaidis dizainas suteikia didesnį manevringumą.

 

Naudojant irigatorių jūs:

• Sumažinsite bendrą bakterijų, kurios padidina riziką susirgti dantenų ligomis, kiekį.
• Pašalinsite 99 % daugiau apnašų nei valydami vien šepetėliu, ypač kai naudojamas kartu su šepetėliu ir dantų siūlu.
• Padėsite kontroliuoti gingivitą (dantenų uždegimą), ypač tiems, kurie reguliariai nesinaudoja dantų siūlu.
• Sumažinsite kraujavimo iš dantenų dažnį.
• Pagerinsite blogą burnos kvapą.


 Vandens irigatoriai yra veiksminga priemonė kai:

  • • Turite kraujuojančios dantenos – yra kelios dažniausios priežastys, kodėl dantenos gali kraujuoti. Pirmasis yra dantenų ligos. Dantenų liga arba periodontitas yra jūsų dantenų bakterinė infekcija. Negydoma gali sukelti dantų netekimą. Per stipriai naudojant dantų siūlą taip pat galite sukelti dantenų kraujavimą. Burnos irigatorius gali būti puikus būdas išvalyti problemines vietas be skausmo, kurį sukelia reguliarus siūlų naudojimas.
  • • Turite breketus – maistas linkęs įstrigti už breketų. Vandens irigatoruis puikiai tinka pasiekti tas kietas vietas, kuriose slepiasi maisto dalelės. Apnašos aplink skliaustus gali sukelti daugybę dantų problemų, įskaitant dantenų ligas, jei jos negydomos.
  • • Jūsų sausa burna – seilės natūraliai valo burną ir neleidžia kauptis lipnioms apnašoms. Tačiau tam tikri vaistai ir genetika kai kuriems žmonėms gali trukdyti gaminti seilių pakankamai. Tai gali sukelti dantenų ligas ir ertmes. Burnos irigatorius lengvai drėkina išsausėjusią burną ir pašalina lipnias apnašas.
  • • maistas visada įstringa į dantis – kai kuriems žmonėms maistas įstringa į dantis labiau nei kitiems. Tai gali būti dėl jūsų dantų formos arba dėl to, kad jie nėra idealiai išdėstyti. Maistas taip pat gali įstrigti aplink arba tarp dantų, pvz., tiltus ir dantų implantus. Tai yra puiki priemonė probleminėms vietoms valyti.

 

 

Dauguma irigatorių turi reguliuojamo slėgio funkciją, kuri puikiai tinka turintiems jautrias dantenas, implantus ar breketus. Pulsuojantis vandens nustatymas ypač efektyviai pašalina sunkiai pasiekiamas maisto daleles.

 

 

Kaip naudoti vandens irigatorius?

Vandens irigatorių naudojimas gali pašalinti maisto likučius sunkiai pasiekiamose vietose. Juo labai paprasta naudoti. Tiesiog atlikite šiuos paprastus veiksmus:
1. Pripildyti vandens rezervuarą šiltu/drungnu vandeniu.
2. Įdėkite antgalį į burną ir, pradėkite nuo krūminių dantų. Irigatorių laikykite toliau nuo dantų ir dantenų. Galbūt norėsite pasilenkti virš kriauklės, kad įjungę irigatorių neaptaškytumėte vandens srove stalviršio.
3. Pasirinkite slėgio nustatymą ir įjunkite – bus įjungimo mygtukas arba ratukas, reguliuojantis vandens slėgį. Pradėkite nuo žemiausio slėgio nustatymo ir eikite aukštyn. Įsitikinkite, kad slėgis yra didelis, bei patogus. Galite uždaryti lūpas, kad išvengtumėte vandens purslų, tačiau būtinai leiskite vandeniui nutekėti į kriauklę.
4. Eikite palei dantenų liniją – eikite dantis po danties, nukreipkite vandenį į dantenų liniją ir sritis tarp dantų. Siekite į danties viršų, dantenų pradinę liniją ir tarpą tarp kiekvieno danties. Laikykite vandens srovę ant kiekvieno danties maždaug dvi sekundes, kartokite procesą dantų viduje ir išorėje, kol bus išvalyta visa burna. Tai turėtų užtrukti apie dvi minutes.
5. Ištuštinkite rezervuarą – baigę išjunkite įrenginį, nuimkite antgalį ir išleiskite likusį vandenį. Jei rezervuare paliksite pasenusį vandenį, gali atsirasti bakterijų.
6. Išvalykite prietaisą – nepamirškite po kiekvienos sesijos išskalauti vandens rezervuarą, kad jis liktų švarus ir higieniškas.

 

 Ar turėtume naudoti irigatorių kasdien?

Irigatorius niekada neturėtų būti naudojamas kaip įprasto valymo ir valymo pakaitalas, tačiau tai puikus jūsų kasdienės veiklos papildymas. Todėl rekomenduojama jį naudoti kasdien kaip papildomą dantų valymo priemonę, kad išsaugotumėte sveikus ir gražius dantis iki gilios bei sveikos senatvės.