Prekių katalogas

Reguliuojamo aukščio stalai su ergonomine kėdute: nauda ir privalumai

Reguliuojamo aukščio stalai su ergonomine kėdute: nauda ir privalumai

Netikėtai pasaulį užklupęs COVID-19 virusas ir karantinas daugelį žmonių privertė darbą ofise iškeisti į darbą nuotoliniu būdu namuose. Daugelis darbo aplinką susikūrė pagal galimybes: prie virtuvinio stalo, minkštasuolio ar miegamojo lovos, dalinosi vienu stalu su šeimos nariais ar darbo stalas buvo tiesiog kambaryje stovinti spintelė ar kėdė. 

 

Šis laikotarpis buvo sudėtingas ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Šiandien vis daugiau žmonių ieško pagalbos, dėl suprastėjusios sveikatos, nusilpusios raumenų, pablogėjusios laikysenos, dirglumo, įtampos, kraujotakos problemų, sumažėjusios motyvacijos ir fizinio aktyvumo. Pirmoji pagalba šioje situacijoje yra reguliuojamo aukščio ergonominiai stalai ir kėdės, kurie tampa vis populiaresni tiek biuruose, tiek namuose, tiek grožio salonuose, tiek medicinos ir sveikatos įstaigose.


Reguliuojamo aukščio stalai leidžia pakeisti kūno padėtį iš sėdimos į stovimą ir atvirkščiai. Laikui bėgant, nauda kiekvienam, kuris naudojasi reguliuojamo aukščio stalais bei kėdute yra akivaizdi.
  

 

10 NAUDŲ PAKEITUS SAVO ĮPRASTINĘ DARBO VIETĄ Į REGULIUOJAMO AUKŠČIO STALĄ kartu su ERGONOMINE KĖDUTE:


1. SKATINA RAUMENŲ DARBĄ IR STIPRINA STUBURĄ
Stovėjimas ir fizinis aktyvumas yra labai svarbu, tačiau stovėjimas visą dieną taip pat nėra sprendimas. Būtina reguliariai keisti kūno padėtį, nes, pavyzdžiui, jums sėdint kojų raumenų veikla yra beveik lygi nuliui. Monotoniškas ir ilgas sėdėjimas sąlygoja neigiamas pasekmes raumenų ir kaulų sistemai, jūsų nugaros ir kaklo raumenys yra nuolat įsitempę ir negali atsipalaiduoti, kol jūs nepajudate. Daug svarbiau yra užtikrinti reguliarų stuburo ir raumenų judėjimą, tik taip jie išlieka elastingi. Reguliuojamo aukščio stalas ir ergonominė kėdutė padės reguliariai keisti kūno padėtį ir poveikis sėdint ant ergonominės kėdės bus nukreiptas į stuburą, pradedant nuo apatinės nugaros dalies iki kaklo slankstelių. Sėdėjimas ant „balno“ kėdutės veikia laikyseną, apytaką į apatines galūnes, išorinius ir vidinius dubens organus, raumenis ir sąnarius, tuštinimąsi, kvėpavimą, kraujotaką į galvą, smegenų ir akių budrumą. Nauda yra dviguba, nes galėsite aktyviau keisti stovimą padėtį į sėdimą ir taip pagerinsite darbo sąlygas.


2. SUMAŽINA ŠIRDIES LIGŲ RIZIKĄ
Pripažįstama, kad reguliarus fizinis aktyvumas gali iš dalies kompensuoti, jūsų pasyvų sėdėjimą darbe. Tačiau jeigu jūsų sėdėjimas progresuoja ir jo jūsų gyvenime nuolat daugėja, vien sporto jums neužtenka. Fizinis aktyvumas darbo metu yra ypatingai svarbu. Jeigu dirbate atsistojęs, jūsų kūnas jums tikrai padėkos. Įvairūs tyrimai rodo, kad ilgas sėdėjimas turi neigiamą efektą jūsų kraujotakai. Jums sėdint, smarkiai sumažėja didelio tankio lipoproteinų (DTL) gamyba, tuo pačiu didėja širdies smūgio ar kitų susijusių ligų rizika. Nes didelio tankio lipoproteinai yra atsakingi už perteklinio cholesterolio transportavimą į jūsų kepenis perdirbimui ir pašalinimui iš jūsų kraujotakos sistemos. Todėl didesnis fizinis aktyvumas jums dirbant prie reguliuojamo aukščio stalo ir naudojant ergonominę kėdutę yra naudingas jūsų kraujotakai ir širdies darbui.


3. SAUGO STUBURĄ IR SĄNARIUS

Kas liečia jūsų stuburo, kelių, kulkšnių ir kitų sąnarių sveikatą, reguliuojamo aukščio stalas ir ergonominė kėdutė yra nepakeičiamas sprendimas. Pakeiskite sėdimą darbo poziciją į stovimą ir atvirkščiai ir taip įdarbinsite ne tik savo smegenis, bet ir savo kūną. Kasdien vis daugiau žmonių ir vis jaunesnio amžiaus susiduria su nugaros, pečių, kaklo skausmais, netaisyklinga laikysena, sąnarių nepaslankumu. O priežastis yra viena - žmogaus kūnas sukurtas judėjimui, o ne sėdėjimui. Reguliuojamo aukščio stalas ar ergonominė aktyvaus tipo kėdutė yra pirmas žingsnis į jūsų didesnį aktyvumą.


4. APIE 20 % PADIDINA SMEGENŲ AKTYVUMĄ
Darbo metu reguliariai atsiranda situacijos, reikalaujančios greitos reakcijos ir sprendimų. Esant tokioms situacijoms, visada geriau kai smegenys greitai reaguoja ir yra susifokusavusios į atliekamą darbą. Ekspertų vertinimu, žmogui stovint smegenų aktyvumas yra apie 20% didesnis, kas leidžia sprendimus priimti greičiau ir kokybiškiau, net ir po ilgos darbo dienos. Reguliuojamo aukščio ergonominis stalas ir ergonominė kėdutė jums puikiai pasitarnaus, jeigu jūsų darbas susijęs su sprendimų priėmimu ir problemų sprendimu. Padės jums natūraliai išlaikyti aukštą energijos lygį, žvalią galvą ir stipresnį kūną.


5. APSISAUGO NUO LĖTINIŲ LIGŲ
Reguliuojamo aukščio stalas išsprendžia ne tik nugaros skausmo ar kraujotakos problemas, tačiau prisideda ir apsaugant jūsų kūną nuo lėtinių ligų tokių, kaip diabetas. Tyrimai rodo, kad ilgas reguliarus sėdėjimas trukdo organizmui insulino pagalba skaidyti gliukozę. Kai raumenys yra nenaudojami, raumenų ląstelės tampa nejautrios insulinui, todėl naudoja mažiau cukrų, tuo pačiu pagamina mažiau energijos. Fizinio krūvio trūkumas yra puiki dirva vystytis pavyzdžiui 2 tipo cukriniam diabetui. Todėl pakeitę standartinį stalą ergonominiu reguliuojamo aukščio stalu kartu su ergonomine kėdute, priversite savo kūną gaminti daugiau energijos ir skaidyti daugiau gliukozės.


6. VAISTAS NUO SVORIO AUGIMO
Sėdėdamas žmogaus kūnas suvartoja tik apie 1 kcal per minutę. Kai tuo tarpu trumpo pasivaikščiojimo per pietų pertrauką metu sunaudosite bent tris kartus daugiau kalorijų nei sėdėdami visa dieną, todėl leiskite savo kojoms prasimankštinti! Atsistokite prie savo stalo, pasivaikščiokite, leiskite kūnui deginti kalorijas, netrukus atrodysite gražiau ir jausitės geriau! Naujos rūšies sėdėjimas ant ergonominės kėdės prie reguliuojamo aukščio stalo padės jums pagerinti jūsų kraujotaką, raumenų įtampą, nugaros sveikatą, laikyseną, medžiagų apykaitą ir sėdėjimo padėtį, todėl nuolat išliks noras gerinti savo sėdėjimo aplinką.


7. SUKURIA DAUGIAU LAISVO LAIKO

Padidinę savo darbo efektyvumą, ilguoju laikotarpiu turėsite daugiau laisvo laiko, nes užduotis ir darbus atliksite greičiau. Darant prielaidą, kad reguliuojamo aukščio stalai sutaupo bent 10 % jūsų laiko didesnio darbo efektyvumo dėka, metų pabaigoje sukaupsite nemažą laisvo laiko kreditą. O jeigu įvertinsime tai, kad šių stalų pagalba pagerinsite savo sveikatą ir sumažinsite vizitų skaičių pas gydytojus, šį sutaupytą laiką galėsite skirti neatliktiems darbams užbaigti. Todėl reguliuojamo aukščio stalas kartu su ergonomine kėdute ne tik puiki investicija į jūsų sveikatą, bet ir puiki investicija jūsų įmonei, nes sveikesni darbuotojai garantuoja geresnius rezultatus.


8. TAUPO JŪSŲ PINIGUS
Jeigu esate darbdavys, jums reikalingi maksimaliai į savo darbą koncentruoti, efektyviai dirbantys darbuotojai, kurių dėmesio neblaško nugaros, kaklo ar pečių skausmai, kurie nėra pavargę ar tiesiog apatiški. Reguliuojamo aukščio stalas kartu su ergonomine kėdute yra naudingas tiek darbuotojui, tiek darbdaviui, nes sveikesnis darbuotojas taupo tiek darbdavio pinigus dėl trumpesnio nedarbingumo, tiek pačio darbuotojo, nes jis mažiau išleis vaistams, gydymo ir reabilitacijos procedūroms.


9. SKATINA PRASMINGESNES DISKUSIJAS
Žmonių elgsenos tyrimai, atlikti Misūrio universitete, parodė, kad žmonės yra linkę daug labiau ir atviriau bendrauti stovėdami nei sėdėdami. Žmogui stovint jo balsas skamba pilniau, dinamiškiau ir labiau įtikinamai, o tai reikšmingai padidina susitikimų ar telefono skambučių našumą. Niekada negalima nuvertinti kalbos, judėjimo ir šypsenos poveikio - susitikime su verslo partneriais, kalbantis su klientais ar bendraujant su kolegomis.


10. MOTYVUOJA
Mažiau išorinių trukdžių tokių, kaip stresas, nusivylimas ir lėtinis skausmas, sukuria daugiau motyvacijos darbo vietoje. Jei žmogus jaučiasi sveikesnis ir energingesnis, darbas vyksta greičiau, jis lengviau pasiekia savo tikslus, labiau džiaugiasi darbu, todėl didesnės motyvacijos dėka, gali sukurti daugiau idėjų bei jas sėkmingai įgyvendinti. Didesnis fizinis krūvis, kurį sukuria reguliuojamo aukščio stalas didina žmogaus pasitenkinimą ir efektyvumą.

 

KAIP “PRISIJAUKINTI” REGULIUOJAMO AUKŠČIO STALĄ?


Jeigu nusprendėte keisti standartinį darbo stalą į reguliuojamo aukščio ergonominį stalą, svarbiausia neskubinkite įvykių. Iš visiškai sėdimos darbo vietos į stovimą pereikite pamažu vis ilgindami stovėjimo intervalą, nes jūsų kūnas turi prisitaikyti prie pokyčių. Galite pradėti nuo skambučių atlikimo ar elektroninių laiškų atsakymų stovimoje pozicijoje, vėliau iš “sėdimos” į “stovimą” perkelkite daugiau darbo užduočių. Jeigu pradžioje kūnas sunkiai apsipranta su padidėjusiu krūviu, tam puikiai pasitarnauja ergonominės kėdutės (nuoroda), kurios užtikrins teisingą jūsų laikyseną sėdint ir sumažins tenkantį krūvį kojoms. Jeigu savo kūną “ištiesinti” jums vis tik sunku ir transformacija iš sėdimosios pozicijos į stovimą vyksta per lėtai, net ir naudojant puikų @rehastar reguliuojamo aukščio stalą, visada galite kreiptis papildomos pagalbos į profesionalų trenerį Andrių Daškų iš klubo Relentless Strength & Fitness, kuris tik jam žinomais metodais yra “ištiesinęs” ne vieną kreivą kūną.


Asmeninis ir fizinio rengimo treneris Andrius Daškus jau daug metų dalyvauja įvairių sportinių šakų atletų rengime, atsistatyme po traumų, gerai Lietuvos „crossfiterių” žinomas sporto klubo Relentless Strength & Fitness savininkas bei sėkmingas atletas CrossFit varžybose Lietuvoje bei kitose šalyse. Andrius patvirtina ergonominių reguliuojamo aukščio stalų naudą ir teigia, kad „iš prigimties žmogaus kūnas geriausiai veikia judėdamas, tačiau, ypač kasdieniame biuro gyvenime, vyrauja nejudantis sėdėjimas, o tai pernelyg dažnai sukelia sąnarių standumą ir nusidėvėjimą. Jau seniai nustatyta, kad ergonomiškos biuro kėdės yra būtinos kasdieniniame biuro gyvenime. Bet ne mažiau svarbu darbo metu reguliariai atsistoti, pavaikščioti, tikslas – kuo mažiau praleisti laiko sėdint. Tai nereiškia, kad jūs turėtumėte tik stovėti, juolab, kad ne visiems tai priimtina, o galbūt ir ne visada įmanoma. Daug svarbiau yra dažnai keisti kūno padėtį, suteikiant savo kūnui ir smegenims darbo. Keisti padėtį svarbu, siekiant išlaikyti žvalų protą. Kai kurie ekspertai rekomenduoja sėdėti 60% darbo laiko, 30% stovėti ir aktyviai judėti likusius 10% darbo dienos; kiti siūlo santykį 50:25:25“.
Kiekvienas iš jūsų geriausia žinote kas jums tinka ir kiek esate pasiruošę rūpintis savo sveikata. Todėl prieš priimdami sprendimą apsvarstykite kiek esate pasiruošę judėti ir stiprinti psichologinę ir fizinę būseną. Šiai dienai visos priemonės yra pateisinamos, o investicijos į reguliuojamo aukščio ergonominius stalus atsiperka ypatingai greitai, nes padeda išvengti nugaros skausmų, pagerinti laikyseną, padidinti darbo našumą, susikaupimą ir motyvaciją ir išlikti sveikiems ir laimingiems. Judėkite ir būkite sveiki!

 

 

Elektroninėje parduotuvėje www.rehastar.com galite įsigyti aukštos kokybės reguliuojamo aukščio stalų su švedų įmonės ROL aukščio reguliavimo mechanizmais ir elektronika. Šis stalas, kaip ištikimiausias jūsų draugas, jums tarnaus ilgus metus, garantuos geresnę jūsų sveikatą ir fizinę būklę, o vėliau jį galėsite perleisti savo anūkams ar proanūkiams, kad jie taip pat išliktų sveiki ir laimingi!

  

 

 

 

Turite klausimų?
Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės Rehastar.com personalą telefonu darbo dienomis 08:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

El. paštu: info@rehastar.com
Telefonu: +370 626 11553